Lowe's звітує про дохід у розмірі 2,40 мільярда. Розрив між цими двома показниками зростання — центральний факт кварталу. Придбані компанії забезпечили приблизно 90% річного збільшення продажів, порівняльні продажі зросли лише на 0,2%, а операційна маржа скоротилася на 81 базисний пункт. Компанія збільшується. Опубліковані цифри ще не доводять, що базовий роздрібний двигун суттєво зміцнів.
Основні показники
За квартал, що закінчився 31 липня 2026 року, порівняно з кварталом, що закінчився 1 серпня 2025 року:
| Показник | 2 квартал 2026 ФР | 2 квартал 2025 ФР | Зміна рік до року |
|---|---|---|---|
| Чисті продажі | $25 956 млн | $23 959 млн | +8,3% |
| Валовий прибуток | $8 577 млн | $8 101 млн | +5,9% |
| Валова маржа | 33,04% | 33,81% | -0,77 в.п. |
| Операційний прибуток | $3 549 млн | $3 469 млн | +2,3% |
| Операційна маржа | 13,67% | 14,48% | -0,81 в.п. |
| Чистий прибуток | $2 399 млн | $2 398 млн | +0,0% |
| Чиста маржа | 9,24% | 10,01% | -0,77 в.п. |
| Розбавлений прибуток на акцію | $4,27 | $4,27 | 0,0% |
Звіт про прибутки не слабкий, але він набагато менш вражаючий, ніж заголовок про доходи. Продажі зросли на 476 мільйонів, операційний прибуток — лише на 1 мільйон. На кожному наступному кроці звіту зберігалося все менше від збільшення верхнього рядка.
Ця закономірність пояснює стиснення маржі. Собівартість продажів зросла на 9,6%, швидше, ніж дохід. Амортизація основних засобів та нематеріальних активів збільшилася на 25,2%, що відображає збільшену базу активів після придбань. Чисті процентні витрати зросли до 313 мільйонів. Lowe's купила зростання, і перший звітний квартал несе відповідну структуру витрат.
Показник попиту в роздрібній торгівлі був стабільнішим, ніж випливає із заголовків. Порівняльні продажі зросли на 0,2%, що стало п'ятим поспіль позитивним кварталом. Зростання забезпечили професійні клієнти, послуги з облаштування житла та онлайн-продажі; онлайн-продажі зросли на 15,7%. Постійний тиск на дискреційні проекти «зроби сам» залишився стримуючим фактором. Нульове зростання порівняльних продажів краще, ніж падіння, але це не прискорення.
Детальний аналіз доходів: органічний роздріб та придбаний сегмент
Тепер Lowe's звітує про сегмент «Ремонт житла» окремо від сегменту «Інші», який включає придбані компанії. Цей поділ робить джерело зростання очевидним.
| Джерело доходу | 2 квартал 2026 ФР | 2 квартал 2025 ФР | Зміна рік до року |
|---|---|---|---|
| Тверді поверхні та інструменти | $7 952 млн | $8 006 млн | -0,7% |
| Декор для дому | $7 817 млн | $7 782 млн | +0,4% |
| Будівельні матеріали | $7 554 млн | $7 472 млн | +1,1% |
| Інші категорії роздрібної торгівлі | $692 млн | $561 млн | +23,4% |
| Разом «Ремонт житла» | $24 015 млн | $23 821 млн | +0,8% |
| Інший сегмент | $1 941 млн | $138 млн | +1 306,5% |
| Разом | $25 956 млн | $23 959 млн | +8,3% |
Сегмент «Ремонт житла» зріс на 0,8%. Три великі товарні підрозділи в сукупності майже не змінилися. Підрозділ твердих поверхонь та інструментів дещо скоротився, тоді як «Декор для дому» та «Будівельні матеріали» показали низьке однозначне або менше однозначного зростання. Це узгоджується з результатом порівняльних продажів на рівні 0,2%: основна мережа магазинів стабільна, але не зростає.
**Сегмент «Інші» додав 1,997 мільярда. Таким чином, придбані компанії забезпечили близько 90% звітного збільшення. Lowe's завершила придбання Foundation Building Materials у жовтні 2025 року після ранішого придбання Artisan Design Group. Ці компанії розширюють присутність Lowe's у сегменті професійних підрядників, монтажних послуг та дистрибуції будівельних матеріалів.
Такий склад підтримує стратегію Total Home, але змінює економіку. Компанія, орієнтована на роздрібного споживача, дистриб'ютор будівельних матеріалів та платформа монтажних послуг не мають однакової маржі чи потреб у капіталі. Консолідоване зростання може збільшуватися, тоді як консолідована маржа падає, просто тому, що більша частка доходу надходить з іншої бізнес-моделі. Саме це показує квартал.
Головне операційне питання полягає в тому, чи створюють придбані компанії ефект синергії у перехресних продажах та логістиці для професійних клієнтів Lowe's. Консолідація доходу відбувається одразу. Синергія, дисципліна у використанні оборотного капіталу та віддача від ціни придбання потребують часу.
Історія маржі
Квартальні показники демонструють стиснення на кожному рівні звіту про прибутки.
| Маржа | 2 квартал 2026 ФР | 2 квартал 2025 ФР | Зміна |
|---|---|---|---|
| Валова маржа | 33,04% | 33,81% | -0,77 в.п. |
| Рівень комерційних та адміністративних витрат (KG&A) | 17,17% | 17,42% | +0,25 в.п. ефекту важеля |
| Рівень амортизації | 2,20% | 1,91% | -0,29 в.п. |
| Операційна маржа | 13,67% | 14,48% | -0,81 в.п. |
| Маржа до оподаткування | 12,23% | 13,17% | -0,94 в.п. |
| Чиста маржа | 9,24% | 10,01% | -0,77 в.п. |
KG&A забезпечили деякий позитивний ефект важеля, знизившись на 25 базисних пунктів як частка продажів. Але цього виявилося недостатньо. Валова маржа втратила 77 базисних пунктів, амортизація поглинула ще 29 базисних пунктів, а процентні витрати зросли на 13 базисних пунктів. Придбаний дохід розширив знаменник, але активи та фінансування, пов'язані з придбаннями, також розширили базу витрат.
У валовій маржі була одна сприятлива стаття: Lowe's визнала приблизно 0,11 скоригованого розбавленого прибутку на акцію. Вона покращила звітну прибутковість, а це означає, що базова картина маржі була трохи менш сприятливою, ніж свідчить лише таблиця GAAP.
У річному розрізі валова маржа була надзвичайно стабільною, тоді як дохід нормалізувався після пандемічного піку:
| Фінансовий рік | Дохід | Валова маржа | Чистий прибуток | Чиста маржа |
|---|---|---|---|---|
| 2021 ФР | $96 250 млн | 33,3% | $8 442 млн | 8,8% |
| 2022 ФР | $97 059 млн | 33,2% | $6 437 млн | 6,6% |
| 2023 ФР | $86 377 млн | 33,4% | $7 726 млн | 8,9% |
| 2024 ФР | $83 674 млн | 33,3% | $6 957 млн | 8,3% |
| 2025 ФР | $86 286 млн | 33,5% | $6 654 млн | 7,7% |
П'ятирічний досвід свідчить про те, що торгова маржа Lowe's структурно стійка на рівні близько 33%. Останній квартал вийшов за межі цього вузького діапазону, склавши 33,04%. Один квартал не встановлює новий режим, особливо після великих придбань, але він визначає наступний еталон, за яким інвестори стежитимуть.
Питання на $2 мільярди: чи створює придбане зростання цінність?
Визначальне питання кварталу — не чи може Lowe's консолідувати більше доходу. Питання в тому, чи заробляє придбаний дохід привабливу віддачу після врахування ціни придбання, витрат на інтеграцію, амортизації, відсотків та оборотного капіталу.
Балансовий звіт показує масштаб ставки. Гудвіл та нематеріальні активи досягли 0,59 мільярда на кінець 2024 фінансового року. Довгостроковий борг становив 2,35 мільярда. Грошові кошти складали $3,17 мільярда. Придбання трансформували структуру активів Lowe's набагато швидше, ніж зростали основні роздрібні категорії.
Це не робить стратегію неправильною. Професійні клієнти купують частіше, роблять більші замовлення та цінують надійну логістику. Дистрибуція будівельних матеріалів та можливості монтажу можуть поглибити відносини Lowe's з підрядниками за межами торгового залу. Квартальні продажі сегменту «Інші» у розмірі $1,94 мільярда демонструють негайний масштаб.
Але звітне зростання продажів — це найлегший етап. Складніші етапи видно у трьох місцях:
- Операційний прибуток сегменту «Інші» має зростати швидше, ніж інвестований у нього капітал.
- Консолідована операційна маржа має стабілізуватися після зміни структури через придбання.
- Конвертація грошових потоків має фінансувати скорочення боргу, не позбавляючи ресурсів основні магазини та цифровий канал.
Доки ці показники не з'являться, придбаний сегмент слід розглядати як перспективне розширення, економіка якого ще вивчається, а не як органічне прискорення.
Відстеження платформи для дому з доходом $86 мільярдів у відкритому форматі
Реєстр Beancount змушує квартал сходитися. Дохід — це від'ємний кредит; витрати — позитивні дебети. Equity:Adjustments — це компенсація чистого прибутку, оскільки нерозподілений прибуток вказується окремо в балансі.
; ЗВІТ ПРО ПРИБУТКИ
; Дохід 25956; собівартість 17379; НДДКР 0; KG&A 4456; інші 946; податок 776; звітний чистий прибуток 2399.
; Перевірка: -25956 + 17379 + 0 + 4456 + 946 + 776 + 2399 = 0
2026-07-31 * "Lowe's Companies, Inc." "Звіт про прибутки за 2 квартал 2026 ФР"
Income:Revenue -25956 MUSD
Expenses:CostOfRevenue 17379 MUSD
Expenses:ResearchAndDevelopment 0 MUSD
Expenses:SellingGeneralAdministrative 4456 MUSD
Expenses:OtherNet 946 MUSD
Expenses:IncomeTax 776 MUSD
Equity:Adjustments 2399 MUSD ; компенсація звітного чистого прибуткуРядок балансу, який несе історію придбань, — це куплена нематеріальна цінність. Гудвіл та нематеріальні активи тепер становлять майже 7,44 мільярда.
2026-07-30 pad Assets:NonCurrent:Goodwill Equity:Adjustments
2026-07-31 balance Assets:NonCurrent:Goodwill 3957 MUSD
2026-07-30 pad Assets:NonCurrent:IntangibleAssets Equity:Adjustments
2026-07-31 balance Assets:NonCurrent:IntangibleAssets 5709 MUSD
2026-07-30 pad Liabilities:NonCurrent:LongTermDebt Equity:Adjustments
2026-07-31 balance Liabilities:NonCurrent:LongTermDebt -35204 MUSDБагаторічна динаміка
П'ять річних періодів показують зрілого рітейлера, який зберіг валову маржу через різку нормалізацію попиту.
| Фінансовий рік | Дохід | Собівартість продажів | Чистий прибуток | Запаси | Сукупні активи |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 ФР | $96 250 млн | $64 194 млн | $8 442 млн | $17 605 млн | $44 640 млн |
| 2022 ФР | $97 059 млн | $64 802 млн | $6 437 млн | $18 532 млн | $43 708 млн |
| 2023 ФР | $86 377 млн | $57 533 млн | $7 726 млн | $16 894 млн | $41 795 млн |
| 2024 ФР | $83 674 млн | $55 797 млн | $6 957 млн | $17 409 млн | $43 102 млн |
| 2025 ФР | $86 286 млн | $57 401 млн | $6 654 млн | $17 300 млн | $54 144 млн |
| Баланс за 2 кв. 2026 ФР | — | — | $2 399 млн (квартальний) | $17 737 млн | $55 881 млн |
Дохід досяг піку у 2022 фінансовому році, а потім стабілізувався на рівні близько 17 мільярдів, незважаючи на зміну продажів. Валова маржа майже не рухалася. Основний бізнес є стійким.
Розрив спостерігається в активах. Сукупні активи зросли на $11,0 мільярда у 2025 фінансовому році і знову збільшилися до останнього кварталу, переважно завдяки тому, що придбання додали гудвіл, нематеріальні активи, дебіторську заборгованість та інші операційні активи. Історичною силою Lowe's було отримання високого доходу відносно компактної бази активів. Нова стратегія просить інвесторів прийняти більший баланс в обмін на ширшу платформу для професійних клієнтів.
Вердикт: «Бики» проти «ведмедів»
Аргументи «биків»
- Порівняльні продажі залишилися позитивними на рівні 0,2%, незважаючи на слабкий дискреційний попит сегменту «зроби сам», продовживши серію позитивних кварталів до п'яти.
- Онлайн-продажі зросли на 15,7%, що свідчить про зростання значення цифрової логістики, а не лише про переміщення виручки з магазинів.
- Попит професійних клієнтів та послуг з облаштування житла підтримує стратегічну логіку придбань у сфері дистрибуції будматеріалів та монтажу.
- Валова маржа основного роздрібного бізнесу утримується близько 33% протягом п'яти річних періодів, демонструючи стійку економіку торгівлі.
- Сегмент «Інші» вже забезпечує $1,94 мільярда квартального доходу, що дає придбаній платформі значний масштаб.
Аргументи «ведмедів»
- Близько 90% звітного зростання доходу надійшло від сегменту «Інші», тоді як сегмент «Ремонт житла» зріс лише на 0,8%.
- Операційна маржа скоротилася на 81 базисний пункт, а чистий прибуток залишився без змін, незважаючи на зростання продажів на 8,3%.
- Витрати на амортизацію та відсотки зростають у зв'язку з розширенням балансу після придбань.
- Гудвіл та нематеріальні активи досягли $9,67 мільярда, створюючи ризики інтеграції та знецінення, якщо очікувана віддача не матеріалізується.
- Власний капітал акціонерів залишається від'ємним, а сукупний борг є значним відносно грошових коштів, що обмежує стійкість до слабкої конвертації придбаних продажів у готівку.
Наша думка: Основний бізнес Lowe's тримається краще, ніж загальний стан ринку товарів для дому, але 2 квартал був історією про придбання, подану як історію про зростання. Рітейлер заслуговує на визнання за стабільні порівняльні продажі, зростання цифрових каналів та послідовну стратегію роботи з професіоналами. Він ще не повністю заслужив визнання за придбаний дохід. Вирішальним доказом буде стабілізація маржі та генерування грошових потоків, а не ще один квартал консолідованого зростання продажів. До того моменту операційна теза для акцій — це стійка роздрібна торгівля плюс непідтверджена віддача від значно більшої бази активів.