#beancount
Beancount
Learn Beancount syntax, features, and workflows for effective financial tracking
Winst Lowe's Q2 FY2026: 26 miljard dollar omzet, maar overnames zorgden voor 90% van de groei
Lowe's boekte in Q2 FY2026 een omzet van $25,96 miljard, een stijging van 8,3%, maar de nettowinst bleef vlak op $2,40 miljard en de operationele marge daalde met 81 basispunten. Overnames zorgden voor ongeveer 90% van de omzetstijging, terwijl Retail Home Improvement slechts 0,8% groeide en de vergelijkbare omzet met 0,2% steeg — de volledige winst- en verliesrekening en balans zijn gereconcilieerd in een openbaar Beancount-grootboek.
MiniMax H1 2026 Resultaten: $116,6M Omzet, een $293,0M Gecorrigeerd Verlies en een Nieuwe Balans
MiniMax rapporteerde $116,6M aan H1 2026-omzet, een stijging van 283,1% en meer dan het volledige FY2025-resultaat, terwijl de Open Platform-omzet met 703,1% groeide tot 63,4% van de mix. Het IFRS-nettoverlies daalde met 11% tot $358,0M, alleen omdat de reëlewaardeverliezen op pre-IPO preferente aandelen met $222,9M daalden; het gecorrigeerd nettoverlies verdubbelde tot $293,0M terwijl R&D $296,9M bereikte — tweemaal de incrementele omzet — terwijl de beursnotering in januari een preferente-aandelenverplichting van $3,6B omzette in een positief eigen vermogen van $1,35B. De volledige winst- en verliesrekening en balans zijn gereconcilieerd in een openbaar Beancount-grootboek.
Starbucks Q3 FY2026-Resultate: 7,9% Umsatzwachstum hinter einem Umsatzrückgang
Starbucks meldete für das dritte Quartal des Geschäftsjahres 2026 einen Umsatz von 9,32 Mrd. USD, ein Rückgang von 1,4 %, während die vergleichbaren Filialumsätze weltweit um 7,9 % stiegen und der Nettogewinn sich auf 1,05 Mrd. USD nahezu verdoppelte. Die Überführung des China-Einzelhandels in ein lizenziertes Joint Venture führte zu einem Rückgang der konsolidierten Umsatzerlöse um rund 780 Mio. USD, und ein Gewinn aus der Veräußerung in Höhe von 536,3 Mio. USD machte mehr als den gesamten Vorjahresanstieg des Nettogewinns aus – die vollständige Gewinn- und Verlustrechnung sowie die Bilanz, abgestimmt in einem öffentlichen Beancount-Buch.
Uber Q2 2026 resultaten: 24% groei van bruto boekingen en een winstsprong van $1,6 miljard
Uber verwerkte in Q2 2026 bruto boekingen ter waarde van $58,0 miljard, een stijging van 24%, terwijl de omzet met 12% groeide tot $14,19 miljard en het bedrijfsresultaat met 30% steeg tot $1,89 miljard. De nettowinst steeg met 77% naar $2,39 miljard, maar een winst van $1,61 miljard op schuld- en aandeleneffecten zorgde voor meer dan de helft van de winst vóór belastingen. Daarnaast zorgde een verschuiving in Groot-Brittannië naar een agentuurmodel voor een neerwaarts effect van ongeveer $1,1 miljard op de gerapporteerde omzet. De volledige winst- en verliesrekening en balans zijn verwerkt in een openbaar Beancount-grootboek.
Cisco Q4 FY2026 Resultaten: $9,3 Miljard aan AI-Orders tegenover een 80% Voorraadopbouw
Cisco's vierde fiscale kwartaal leverde $17,25 miljard omzet op (+18%), $3,86 miljard nettowinst (+51%), 40% groei in networking-orders en $9,3 miljard aan AI-orders voor het hele jaar — naast een voorraadstijging van 80% naar $5,69 miljard en een vlakke operationele kasstroom van $14,2 miljard. Een Beancount-grootboek reconcileert de winst- en verliesrekening, de voorraadopbouw en het tegenwicht van uitgestelde omzet.
Home Depot Q2 Boekjaar 2026 Winst: 75% van de Omzetgroei Kwam van de SRS Distribution Gok
De omzet van Home Depot over Q2 van boekjaar 2026 steeg met 5,7% naar $47,86 miljard, maar het segment Overige/SRS-distributie leverde ongeveer 75% van de stijging van $2,58 miljard, met een operationele marge van 4,9% tegenover 15,4% voor de detailhandel. Ongeveer $685 miljoen aan IEEPA-invoerrechtteruggaven verlaagden de kosten van verkochte goederen; zonder dit effect komt de afgeleide bruto marge op ongeveer 32,2% en de operationele marge op ongeveer 12,9%, terwijl het aantal vergelijkbare transacties met 1,0% daalde.
Target Q2 FY2026-resultaten: $1,65 van de $4,11 WPA kwam uit een importheffingteruggave
Target's Q2 FY2026 netto-omzet steeg met 5,3% naar $26,54 miljard en de verwaterde WPA verdubbelde naar $4,11, maar $994 miljoen aan importheffingteruggaven verlaagden de kostprijs van verkopen en leverden $1,65 van die WPA plus 3,7 procentpunten operationele marge. Exclusief de teruggave groeide het bedrijfsresultaat nog steeds met ongeveer 19% en lag de brutomarge nabij 29,9%, bij een vergelijkbare omzetgroei van +3,8% gedreven door 3,6% verkeersgroei en 8,7% digitale groei.
Walmart-resultaten Q2 FY2027: de terugbetaling van $2.9 miljard in een recordkwartaal
Walmart boekte in Q2 FY2027 $187.94B omzet (+5.9%) en $9.38B bedrijfsresultaat (+28.8%), maar ongeveer $2.9B aan terugbetalingen van invoerheffingen liep via de kostprijs van de omzet. Zonder die terugbetaling komt de brutomarge uit op circa 24.6% en de bedrijfsmarge op circa 3.4%, lager dan een jaar eerder — terwijl de nettowinst met 8.7% daalde door een omslag van $3.91B in niet-operationele posten.
Carnival FY2026 Q2-resultaten: De $9,0 miljard verplichting die het vraagverhaal mogelijk maakt
De omzet van Carnival in FY2026 Q2 steeg met 5,3% naar $6,66 miljard, terwijl het bedrijfsresultaat met 8,9% daalde — de brandstofkosten per metrische ton stegen met 29% naar $793 en de nettowinst daalde naar $539 miljoen. Klantdeposito's bereikten $9,0 miljard, een door cash gedekt bewijs van geboekte vraag die nog steeds een terugbetaalbare verplichting vormt tegenover $23,4 miljard aan langlopende schulden. Elk cijfer is regel voor regel terug te vinden in een openbaar Beancount-grootboek dat FY2021 tot en met Q2 FY2026 beslaat.
Tesla Q2 2026 Winst: 480K Leveringen Konden de Operationele Marge Niet Redden
De omzet van Tesla in Q2 2026 steeg met 25,5% naar $28,24 miljard dankzij 480.450 leveringen en een record van 13,5 GWh aan energieopslag, maar het operationeel inkomen daalde met 57% naar $398 miljoen doordat R&D met 49% steeg, verkoop- en beheerskosten met 45% stegen en de omzet uit regelgevingskredieten met 67% daalde naar $146 miljoen. Een ongerealiseerde winst van $1,0 miljard op het SpaceX-belang van Tesla bracht het nettowinst vervolgens op $1,13 miljard, bijna drie keer het operationele resultaat. Volledige winst- en verliesrekening, balans en geschiedenis FY2021-Q2 2026 in een openbaar Beancount-grootboek.

Declare cashflow-rollen in uw grootboek: één regel metagegevens vervangt het gokwerk
Het kasstroomrapport van Beancount.io leest rekeningclassificaties nu rechtstreeks uit cash-flow-role metagegevens op open-directives — één sleutel, vier waarden (cash, operating, investing, financing), versiebeheerd met uw boeken, met de bekende heuristieken als terugvaloptie.
FedEx FY2026 Q4-resultaten: $94,7 miljard aan omzet, $1 miljard aan bezuinigingen en een Freight-afsplitsing
FedEx FY2026: $95,5B omzet ($94,7B jaar), $4,3B nettowinst, $1B DRIVE-kostenbesparingen en Freight-afsplitsing op 1 juni — bijgehouden via een openbaar Beancount-grootboek FY2021–FY2026Q4.