Dell Technologies щойно перетворила будівництво ШІ-інфраструктури на квартал із доходом 4,1 млрд, а розбавлений прибуток на акцію досяг 95 млрд, що майже в шість разів перевищує дохід від ШІ-серверів, визнаний протягом кварталу. Сигнал попиту надзвичайний. Інвестиційне питання полягає в тому, чи зможе Dell конвертувати цей портфель замовлень у дохід, маржу та грошові кошти, не дозволивши запасам і фінансуванню постачальників випередити бізнес.
Ключові показники
Офіційний реліз Dell за другий квартал FY2027 охоплює три місяці, що закінчилися 31 липня 2026 року. Порівняння з минулим роком є надзвичайно сильним, оскільки поставки ШІ-оптимізованих серверів прискорилися одночасно зі зростанням традиційних серверів, мережевого обладнання, систем зберігання даних і комерційних ПК.
| Показник GAAP | 2-й квартал FY2027 | 2-й квартал FY2026 | Зміна р/р |
|---|---|---|---|
| Дохід | $46,971 млрд | $29,776 млрд | +58% |
| Собівартість доходу | $37,141 млрд | $24,329 млрд | +53% |
| Валовий прибуток | $9,830 млрд | $5,447 млрд | +80% |
| Комерційні, загальні та адміністративні витрати | $3,336 млрд | $2,889 млрд | +15% |
| Дослідження та розробки | $1,109 млрд | $0,785 млрд | +41% |
| Операційний прибуток | $5,385 млрд | $1,773 млрд | +204% |
| Процентні та інші, чисті витрати | $0,254 млрд | $0,333 млрд | −24% |
| Прибуток до оподаткування | $5,131 млрд | $1,440 млрд | +256% |
| Податок на прибуток | $0,998 млрд | $0,276 млрд | +262% |
| Чистий прибуток | $4,133 млрд | $1,164 млрд | +255% |
| Розбавлений прибуток на акцію | $6,34 | $1,70 | +273% |
Таблиця демонструє операційний леверидж, а не просто більшу кількість відвантажень. Дохід зріс на 4,4 млрд, а операційні витрати зросли лише на 5 млрд за один квартал, порівняно з $8,1 млрд за весь FY2026. Dell заробила приблизно дві третини свого попереднього річного операційного прибутку за три місяці.
Структура має значення. Дохід від продуктів становив 5,9 млрд. Апаратне забезпечення все ще домінує у виручці, тому Dell ніколи не буде схожа на чисто програмну компанію. Але квартал демонструє, що модель, орієнтована на апаратне забезпечення, може забезпечити потужне зростання прибутку, коли дефіцитні системи мають кращу економіку, а база операційних витрат зростає набагато повільніше, ніж дохід.
Одне застереження знаходиться нижче чистого прибутку. Грошовий потік від операційної діяльності становив 2,543 млрд роком раніше, навіть попри зростання чистого прибутку на 255%. Після 986 млн, що на 47% менше. Звіт про прибутки та збитки був винятковим. Конверсія грошових потоків — ні.
Детальний аналіз доходу: ШІ-сервери змінюють структуру
Обидва звітні сегменти Dell зросли, але Infrastructure Solutions Group забезпечила майже все прискорення.
| Сегмент або категорія продуктів | Дохід за 2-й квартал FY2027 | Дохід за 2-й квартал FY2026 | Зміна р/р |
|---|---|---|---|
| Infrastructure Solutions Group | $31,782 млрд | $16,817 млрд | +89% |
| ШІ-оптимізовані сервери | $16,401 млрд | $8,208 млрд | +100% |
| Традиційні сервери та мережеве обладнання | $10,531 млрд | $4,747 млрд | +122% |
| Системи зберігання даних | $4,850 млрд | $3,862 млрд | +26% |
| Client Solutions Group | $15,034 млрд | $12,503 млрд | +20% |
| Комерційні клієнти | $13,192 млрд | $10,781 млрд | +22% |
| Споживчі клієнти | $1,842 млрд | $1,722 млрд | +7% |
Infrastructure Solutions Group: дохід ISG досяг 16,4 млрд, але несподіванкою стала широта навколо них: традиційні сервери та мережеве обладнання зросли на 122%, а системи зберігання даних — на 26%. Це не результат одного продукту. Розгортання ШІ залучає мережеве обладнання, зберігання даних, підтримку та звичайні обчислення в той самий цикл закупівель. Цифри підтверджують ширшу тезу про оновлення інфраструктури.
Операційний прибуток ISG зріс на 225% до $4,781 млрд. Його операційна маржа розширилася з 8,8% до 15,0%. Цей рух на 620 базисних пунктів є центральним фактом прибутковості кварталу. ШІ-сервери можуть нести дорогі прискорювачі та великі витрати на транзитні компоненти, але масштаб Dell, роботи з конфігурації, супутня інфраструктура та покращена структура забезпечили набагато більший прибуток сегмента на долар доходу, ніж рік тому.
Client Solutions Group: дохід CSG зріс на 20% до 1,142 млрд, а його маржа покращилася з 6,4% до 7,6%. Бізнес ПК не є головною новиною, але він забезпечив зростання та маржу, замість того щоб бути тягарем, поки масштабувався серверний бізнес.
Теза щодо сегментів проста: Dell стає більш інфраструктурно-орієнтованою, не відмовляючись від своєї бази комерційних пристроїв. Частка ISG у квартальному доході зросла приблизно до 68% з 56% рік тому. Така концентрація створює залежність від циклу ШІ-інвестицій, але покращення CSG означає, що квартал не залежав від низької порівняльної бази ПК або від однієї вузької лінійки продуктів.
Історія маржі
Квартальне розширення маржі є різкішим, ніж нещодавня річна історія Dell. Рядки за рік нижче взяті зі звітів Dell до SEC і надають контекст; 2-й квартал FY2027 — це тримісячний період, і його не слід механічно річнити.
| Період | Валова маржа | Операційна маржа | Чиста маржа |
|---|---|---|---|
| FY2024, переглянутий | 23,8% | 6,1% | 3,8% |
| FY2025 | 22,2% | 6,5% | 4,8% |
| FY2026 | 20,0% | 7,2% | 5,2% |
| 2-й квартал FY2026 | 18,3% | 6,0% | 3,9% |
| 2-й квартал FY2027 | 20,9% | 11,5% | 8,8% |
Валова маржа відновилася на 260 базисних пунктів порівняно з аналогічним кварталом минулого року, навіть попри те, що річна валова маржа знижувалася, оскільки дорожче серверне обладнання ставало більшою частиною доходу. Це відновлення важливе, оскільки показує, що зростання ШІ-серверів не звело Dell до ролі низькомаржинального перепродавця компонентів. Розширення маржі сегмента ISG більш ніж компенсувало капіталомісткість систем, які вона продає.
Більший крок стався нижче валового прибутку. Комерційні, загальні та адміністративні витрати зросли лише на 15%, набагато повільніше за зростання доходу, тому вони знизилися до 7,1% доходу з 9,7%. Дослідження та розробки збільшилися на 41% у доларах, але все одно знизилися до 2,4% доходу з 2,6%. Разом ці коефіцієнти пояснюють, чому операційна маржа майже подвоїлася, навіть попри те, що валова маржа залишається нижчою за річний рівень FY2024.
Процентні та інші чисті витрати також знизилися на $79 млн. Це не був головний чинник, але це допомогло прибутку до оподаткування зрости швидше, ніж операційному прибутку. Ставка податку залишилася загалом стабільною на рівні 19,5% проти 19,2% роком раніше, тому сплеск чистого прибутку відображає операційну діяльність, а не податкову аномалію.
Тест на якість для майбутніх кварталів полягає в тому, чи зможе Dell захистити маржу ISG на рівні близько 15%, працюючи з набагато більшим портфелем замовлень. Одного визнання доходу недостатньо. Повернення до попередньої маржі сегмента на рівні 9% зробило б поточне зростання прибутку тимчасовим; стабільна двозначна маржа ISG засвідчила б, що Dell отримала стійку економіку від циклу ШІ-інфраструктури.
Питання на $95 млрд: чи може портфель замовлень стати грошима?
Dell отримала замовлення на ШІ-сервери на суму 16,401 млрд і завершила квартал із портфелем замовлень на ШІ-сервери у $95 млрд. Портфель замовлень більш ніж удвічі перевищує загальний квартальний дохід і в 5,8 раза — квартальний дохід від ШІ-серверів. Це надзвичайно сильний індикатор майбутнього попиту, але це не визнаний дохід і не грошові кошти.
Оновлений прогноз підвищує планку конверсії. Dell тепер прогнозує дохід у розмірі 74 млрд доходу від ШІ-оптимізованих серверів, що на 200% більше. Компанія визнала 41,5 млрд, необхідних у другому півріччі для досягнення річного прогнозу. Загальний дохід першого півріччя становив 101,2 млрд на друге півріччя. Обидві цілі вимагають подальшого зростання поставок із уже рекордної бази.
Баланс показує оборотний капітал, необхідний для підтримки цього зростання.
| Стаття балансу | 31 липня 2026 | 30 січня 2026 | Зміна |
|---|---|---|---|
| Грошові кошти та їх еквіваленти | $11,569 млрд | $11,528 млрд | +0,4% |
| Дебіторська заборгованість | $22,918 млрд | $17,585 млрд | +30% |
| Поточні фінансові дебіторські зобов'язання | $12,805 млрд | $8,458 млрд | +51% |
| Запаси | $21,290 млрд | $10,437 млрд | +104% |
| Загальні поточні активи | $80,547 млрд | $57,602 млрд | +40% |
| Кредиторська заборгованість | $49,723 млрд | $33,630 млрд | +48% |
| Загальні поточні зобов'язання | $83,703 млрд | $63,269 млрд | +32% |
Запаси більш ніж подвоїлися за шість місяців, а дебіторська заборгованість плюс поточні фінансові дебіторські зобов'язання збільшилися на 16,1 млрд, що означає, що постачальники профінансували значну частину будівництва. Грошові кошти залишилися майже незмінними. Це нормальний напрямок для системної компанії, що масштабує поставки з надзвичайною швидкістю, але масштаб пояснює, чому квартальний операційний грошовий потік знизився, незважаючи на набагато вищий прибуток.
Існує ще одна напруга щодо розподілу. Dell повернула акціонерам рекордні $4,3 млрд через викуп акцій та дивіденди протягом кварталу. Це майже вдвічі перевищувало операційний грошовий потік і більш ніж у чотири рази — вільний грошовий потік за ті самі три місяці. Dell увійшла в квартал із достатньою кількістю грошей і може використовувати свій баланс, але повторне повернення капіталу такими темпами конкурувало б із оборотним капіталом, необхідним для виконання портфеля замовлень.
Тому чиста оцінка не обмежується самими замовленнями. Слідкуйте за доходом від ШІ-серверів проти решти вимоги другого півріччя у 21,3 млрд і вільним грошовим потоком проти чистого прибутку. Якщо дохід і конверсія грошових потоків зійдуться, портфель замовлень є високоякісним активом. Якщо портфель замовлень зростає, а запаси та дебіторська заборгованість поглинають прибуток, заголовковий попит завищить економіку.
Відстеження кварталу на $47 млрд у звичайному тексті
Моделювання Dell у Beancount змушує кожен заявлений долар звірятися. У книзі Income записується як від'ємні кредити, а Expenses — як додатні дебети; компенсація чистого прибутку доводить транзакцію точно до нуля.
; Перевірка: -46971 + 37141 + 1109 + 3336 + 254 + 998 + 4133 = 0
2026-07-31 * "Dell Technologies Inc." "Звіт про прибутки та збитки за 2-й квартал FY2027"
Income:Revenue -46971 MUSD
Expenses:CostOfRevenue 37141 MUSD
Expenses:ResearchAndDevelopment 1109 MUSD
Expenses:SellingGeneralAdministrative 3336 MUSD
Expenses:OtherNet 254 MUSD
Expenses:IncomeTax 998 MUSD
Equity:Adjustments 4133 MUSD ; компенсація заявленого консолідованого чистого прибуткуЦифра в балансі, яка несе основну розповідь, — це запаси: 10,437 млрд на кінець FY2026. Публічна книга також показує відповідний залишок кредиторської заборгованості у $49,723 млрд. Подвійний запис робить фінансування видимим поруч зі зростанням; накопичення запасів не виникло з нізвідки.
Книга охоплює річні звіти Dell за FY2022–FY2026 та останній звіт за 2-й квартал FY2027, включно з пізніше переглянутими порівняльними показниками Dell за FY2024.
Багаторічна траєкторія: від масштабу ПК до ШІ-інфраструктури
П'ятирічна історія Dell не є плавною кривою зростання. Дохід скоротився після циклу ПК часів пандемії, відновився у FY2025, а потім прискорився у FY2026, коли попит на інфраструктуру став домінуючим. FY2024 нижче використовує переглянуті порівняльні показники, які Dell представила у своєму звіті за FY2025.
| Період | Дохід | Валова маржа | Операційна маржа | Чистий прибуток | Запаси | Кредиторська заборгованість |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2022 | $101,197 млрд | 21,6% | 4,6% | $5,707 млрд | $5,898 млрд | $27,143 млрд |
| FY2023 | $102,301 млрд | 22,2% | 5,6% | $2,422 млрд | $4,776 млрд | $18,598 млрд |
| FY2024, переглянутий | $88,425 млрд | 23,8% | 6,1% | $3,372 млрд | $3,622 млрд | $19,226 млрд |
| FY2025 | $95,567 млрд | 22,2% | 6,5% | $4,576 млрд | $6,716 млрд | $20,832 млрд |
| FY2026 | $113,538 млрд | 20,0% | 7,2% | $5,936 млрд | $10,437 млрд | $33,630 млрд |
| 2-й квартал FY2027, квартал | $46,971 млрд | 20,9% | 11,5% | $4,133 млрд | $21,290 млрд | $49,723 млрд |
Траєкторія містить дві одночасні історії. По-перше, операційна ефективність покращилася протягом циклу: річна операційна маржа зросла з 4,6% у FY2022 до 7,2% у FY2026, навіть попри падіння річної валової маржі з 21,6% до 20,0%. Dell компенсувала тиск на структуру за рахунок жорсткіших операційних витрат. 2-й квартал FY2027 значно посилив цю закономірність.
По-друге, баланс трансформувався швидше, ніж річний звіт про прибутки та збитки. Запаси впали нижче 6,7 млрд у FY2025, 21,3 млрд до липня 2026 року. Кредиторська заборгованість рухалася в тому самому напрямку. Ці рядки є фізичним і фінансовим слідом масштабу ШІ-серверів Dell. Вони також роблять конверсію грошових потоків найважливішим сигналом підтвердження для наступних двох кварталів.
Чистий прибуток FY2022 включає $765 млн від припинених операцій VMware, тому він не повністю порівнянний із пізнішими роками. Ширший висновок все одно залишається в силі: поточна квартальна прибутковість Dell значно вища за її нещодавній річний базовий рівень, але й вимоги до оборотного капіталу також значно вищі за цей базовий рівень.
Висновок: «Бики» проти «ведмедів»
Аргументи «биків»:
- Портфель замовлень на ШІ-сервери у 74 млрд на FY2027 передбачає приблизно 32,5 млрд у першому.
- Операційний прибуток ISG зріс на 225%, а його маржа розширилася до 15,0%. Dell отримує прибуток від зростання ШІ-серверів, а не лише перепродає дорогі компоненти.
- Зростання було широким: традиційні сервери та мережеве обладнання зросли на 122%, системи зберігання даних — на 26%, комерційні клієнти — на 22%, а споживчі клієнти — на 7%.
- Операційний прибуток CSG зріс на 42% із маржею 7,6%, забезпечуючи прибуткову базу комерційних ПК поряд із циклом інфраструктури.
- Оновлений прогноз на FY2027 передбачає дохід у 24,37, що є зростанням на 69% і 181% відповідно. Підвищений прогноз підтверджує, що прискорення другого кварталу закладено в річний план.
Аргументи «ведмедів»:
- Запаси подвоїлися до $21,3 млрд за шість місяців. Затримка поставок, переоцінка компонентів або зміна попиту поставили б під загрозу більшу вартість балансу, ніж у будь-який недавній рік.
- Операційний грошовий потік впав на 13%, а вільний грошовий потік — на 47%, навіть попри те, що чистий прибуток більш ніж потроївся. Якість прибутку має бути підтверджена нормалізацією оборотного капіталу.
- ISG забезпечила 68% квартального доходу. Така концентрація збільшує залежність Dell від циклів корпоративних капітальних витрат на ШІ та невеликої групи високовартісних розгортань.
- Валова маржа 20,9% залишається нижчою за переглянутий річний показник FY2024 у 23,8%. Винятковий операційний результат кварталу частково залежить від левериджу комерційних, загальних та адміністративних витрат, який стає важче повторити.
- Dell повернула акціонерам 986 млн вільного грошового потоку. Продовження цього розриву вимагало б грошових коштів, боргу або розвороту оборотного капіталу.
Наша думка: Dell продемонструвала справді сильний квартал, а маржа ISG у 15% робить результат переконливішим, ніж просто заголовок про постачання ШІ. Аргументи «биків» правдоподібні, оскільки портфель замовлень, дохід і прибуток сегментів рухалися разом. Але наступним підтвердженням є грошові кошти. Dell має визнати приблизно 95 млрд профінансує вражаючий звіт про прибутки та збитки, не забезпечивши настільки ж вражаючої рентабельності капіталу.