MiniMax genereerde $116,6 miljoen aan omzet in de eerste helft van 2026—meer dan de $79,0 miljoen die het in het volledige FY2025 produceerde—terwijl de Open Platform-omzet met 703% steeg. Het gerapporteerde nettoverlies verbeterde met 11% tot $358,0 miljoen, maar de schonere operationele maatstaf bewoog de andere kant op: het gecorrigeerd nettoverlies verdubbelde tot $293,0 miljoen terwijl de R&D-uitgaven $296,9 miljoen bereikten. Het bedrijf commercialiseerde met buitengewone snelheid. Het gaf ook bijna elke nieuwe dollar uit, en nog wat meer, aan de volgende modelcyclus.
De Kopcijfers
MiniMax's tussentijdse resultaatpublicatie rapporteert de zes maanden eindigend op 30 juni 2026 onder IFRS, in Amerikaanse dollars:
| Metriek | H1 2026 | H1 2025 | YoY-verandering |
|---|---|---|---|
| Omzet | $116,573M | $30,429M | +283,1% |
| Kostprijs van omzet | $(95,760)M | $(26,744)M | +258,1% |
| Brutowinst | $20,813M | $3,685M | +464,8% |
| Brutomarge | 17,9% | 12,1% | +5,8pp |
| Overige inkomsten en winsten, netto | $8,039M | $20,339M | −60,5% |
| Verkoop en distributie | $(26,973)M | $(32,843)M | −17,9% |
| Algemene beheerkosten | $(30,230)M | $(14,843)M | +103,7% |
| Onderzoek en ontwikkeling | $(296,870)M | $(124,333)M | +138,8% |
| Reëlewaardeverlies op financiële verplichtingen | $(31,025)M | $(253,876)M | −87,8% |
| Nettoverlies (IFRS) | $(357,997)M | $(402,188)M | −11,0% |
| Gecorrigeerd nettoverlies (non-IFRS) | $(293,031)M | $(138,735)M | +111,2% |
De tabel bevat twee tegenovergestelde verhalen. De operationele motor versterkte: de omzet groeide sneller dan de kostprijs van omzet, de brutowinst groeide met 465%, en de verkoopkosten daalden ondanks een bijna verviervoudiging van de verkopen. Maar de investeringsmotor versnelde ook. De R&D steeg met $172,5 miljoen, tweemaal de $86,1 miljoen omzetstijging. Daarom verslechterde het gecorrigeerde verlies terwijl het gerapporteerde verlies verbeterde.
Het onderscheid is belangrijk omdat de gerapporteerde vergelijking wordt geflatteerd door de boekhouding van de kapitaalstructuur. H1 2025 omvatte een reëlewaardeverlies van $253,9 miljoen op pre-IPO financiële verplichtingen. H1 2026 omvatte slechts $31,0 miljoen nadat de converteerbare preferente aandelen bij de beursnotering in januari gewoon eigen vermogen werden. Verwijder die schommeling, aandelenbetalingen en noteringskosten, en het onderliggende verlies van MiniMax steeg met 111%. De topline schaalt. De winstgevendheid volgt nog niet.
Omzet Uitgelicht: Het Platform Werd het Bedrijf
MiniMax verkoopt dezelfde foundation-modelstack via twee kanalen: AI-native applicaties zoals Hailuo AI en Talkie, en een Open Platform dat door ontwikkelaars en bedrijven wordt gebruikt. H1 2026 veranderde welk kanaal het bedrijf definieert.
| Omzetstroom | H1 2026 | Mix | H1 2025 | Mix | YoY-verandering |
|---|---|---|---|---|---|
| AI-native producten | $42,644M | 36,6% | $21,223M | 69,7% | +100,9% |
| Open Platform en andere AI-gebaseerde bedrijfsdiensten | $73,929M | 63,4% | $9,206M | 30,3% | +703,1% |
| Totaal | $116,573M | 100,0% | $30,429M | 100,0% | +283,1% |
AI-native producten verdubbelden nog steeds. Het dossier schrijft de winst toe aan hogere betrokkenheid, grotere betalingsbereidheid en voortdurende monetisatie van Hailuo AI en andere applicaties. Dat is op zichzelf een gezond consumentenresultaat. Het oogt alleen bescheiden naast een platformbedrijf dat in één jaar acht keer groter werd.
Het Open Platform voegde $64,7 miljoen aan omzet toe en leverde driekwart van de totale groei van MiniMax. Het management koppelde de stijging aan meer betalende particulieren en zakelijke klanten, hogere API-gespreksvolumes en snelle adoptie van het Token Plan. De resultaatpublicatie van het bedrijf voegt de operationele context toe: het tokenverbruik in juli was 20 keer het niveau van januari. De monetisatiemix is omgedraaid van applicaties die MiniMax-modellen inpakken naar klanten die rechtstreeks betalen voor modelinferentie.
Geografie vertelt een subtieler verhaal. De omzet buiten het Chinese vasteland steeg van $21,858 miljoen naar $70,828 miljoen, maar het aandeel daalde van 71,8% naar 60,8% omdat de vastelandomzet nog sneller groeide, van $8,571 miljoen naar $45,745 miljoen. MiniMax wordt niet minder mondiaal; beide regio's groeiden snel. Het wordt minder afhankelijk van internationale consumentenapps naarmate Chinese bedrijven en ontwikkelaars het platform adopteren.
Deze mix is strategisch beter dan de vorm van FY2025. Een consumentenapplicatie moet herhaaldelijk aandacht winnen en distributiekosten betalen. Een inferentieplatform nestelt zich in de workloads van klanten, en het gebruik kan zich vermenigvuldigen met de eigen groei van de klant. De dalende verkoopkosten ondersteunen die these. Het risico is dat platformomzet zware computerkosten en agressieve prijsverwachtingen met zich meebrengt. Een groeipercentage van 703% bewijst vraag, niet duurzame unit economics.
Het Margeverhaal
De marges van MiniMax laten zien dat commercialisering de inferentiekosten voorloopt terwijl trainingsinvesteringen beide vooruitsnellen:
| Metriek | FY2023 | FY2024 | FY2025 | H1 2025 | H1 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omzet | $3,460M | $30,523M | $79,038M | $30,429M | $116,573M |
| Brutomarge | −24,7% | 12,2% | 25,4% | 12,1% | 17,9% |
| R&D als % van omzet | 2.023,2% | 619,1% | 319,8% | 408,6% | 254,7% |
| Verkoop en distributie als % van omzet | 659,7% | 285,0% | 65,7% | 107,9% | 23,1% |
| Algemene beheerkosten als % van omzet | 220,1% | 47,1% | 46,6% | 48,8% | 25,9% |
De brutomarge groeide met 5,8 procentpunten op jaarbasis omdat de omzet met 283% groeide terwijl de kostprijs van omzet met 258% groeide. Het management schrijft de verbetering toe aan infrastructuurefficiëntie. Dat is belangrijk bewijs dat MiniMax meer inferentie per dollar aan servicekosten kan leveren. Het resultaat van 17,9% blijft echter onder de 25,4% van FY2025, dus mix en snelle platformadoptie hebben geen rechte margeklim geproduceerd.
Verkoopefficiëntie is het zuiverste positieve signaal. De verkoop- en distributiekosten daalden met $5,9 miljoen terwijl de omzet $86,1 miljoen toenam. MiniMax zegt dat lagere promotie-uitgaven een organische gebruikersgroeistrategie weerspiegelen. De ratio daalde van 108% van de omzet naar 23% in een jaar. Een modelbedrijf dat kan distribueren via ontwikkelaarsadoptie en productgebruik in plaats van betaalde promotie heeft een wezenlijk beter pad naar schaal.
R&D is het bewuste drukpunt. De uitgaven stegen met 139% tot $296,9 miljoen, voornamelijk gedreven door clouddiensten voor training terwijl MiniMax de modeliteratie verhoogde en zijn taal- en multimodale systemen upgradede. De ratio verbeterde van 409% naar 255% van de omzet, maar dat is noemervooruitgang, geen dollarreductie. De R&D van H1 alleen al overtrof alle FY2025-omzet met 3,8 keer. De brutowinst kan nog niet eens een tiende ervan financieren.
De algemene beheerkosten verdubbelden tot $30,2 miljoen door managementpersoneel, aandelenbetalingen en professionele honoraria, maar daalden toch tot 25,9% van de omzet van 48,8%. Dat is echte operationele hefboomwerking. Het wordt simpelweg overschaduwd door de omvang van het trainingsprogramma.
De Ene Grote Vraag: Heeft Commercialisering de Trainingsrekening Ingehaald?
Nog niet. Het groeipercentage van MiniMax is spectaculair, maar de incrementele economie is nog steeds negatief.
| Incrementeel H1 2026 vs H1 2025 | Verandering |
|---|---|
| Omzet | +$86,144M |
| Brutowinst | +$17,128M |
| R&D-kosten | +$172,537M |
| Verkoop- en distributiekosten | −$5,870M |
| Algemene beheerkosten | +$15,387M |
| Gecorrigeerd nettoverlies | +$154,296M |
Voor elke nieuwe omzetdollar genereerde MiniMax ongeveer 20 cent aan extra brutowinst en gaf het ongeveer $2,00 meer uit aan R&D. De commerciële versnelling van het platform financierde daarom niet de versnelling van de modelontwikkeling. Het gecorrigeerde verlies groeide met $154,3 miljoen—ongeveer $1,79 per incrementele omzetdollar.
Dat maakt de uitgaven niet irrationeel. Concurrentie op foundation-modellen beloont capaciteit, inferentie-efficiëntie en releasetempo voordat het kortetermijnwinsten beloont. MiniMax bracht M3 uit tijdens de verslagperiode en H3 kort daarna, terwijl het codeer-, agentische, video- en multimodale workloads uitbreidde. Een langzamer R&D-plan zou contant geld kunnen beschermen maar de productvoorsprong verliezen die 703% platformgroei creëerde.
De falsifieerbare investeringsvraag is of de relatie verandert in de volgende twee rapporten. De brutomarge moet teruggaan naar of boven de 25,4% van FY2025, en de R&D-groei moet in dollars én in procentuele termen onder de omzetgroei blijven. Als de geannualiseerde omzet $250–300 miljoen nadert terwijl R&D dicht bij het H1-tempo blijft, kan het verlies beginnen te krimpen. Als elke modelcyclus een nieuwe opschaling van cloudtrainingskosten vereist, zal platformskaal slechts een fractie van het onderzoek blijven financieren.
De balans geeft MiniMax tijd. De gedefinieerde contante balans was $1,323 miljard op 30 juni, tegen $1,050 miljard op 31 december, inclusief kasequivalenten, financiële activa, geblokkeerde contanten en termijndeposito's. Na afloop van de periode voltooide het bedrijf ook een aandelenplaatsing en een uitgifte van nulcoupon-converteerbare obligaties. Liquiditeit is niet de onmiddellijke beperking. De vraag is of dat kapitaal een zelffinancierend inferentiebedrijf koopt voordat concurrentie modelprijzen opnieuw reset.
Een Balans van $1,7 Miljard Volgen in Platte Tekst
Het modelleren van MiniMax in Beancount maakt het onderscheid tussen operationeel verlies en financieringstransformatie onontkoombaar: dubbel boekhouden dwingt elk bedrag te reconciliëren met een bron en met de andere kant van de balans.
Hier is de H1 2026-winst- en verliesrekening uit het bijgewerkte grootboek. Income-rekeningen zijn negatieve creditsaldi, Expenses-rekeningen zijn positieve debetsaldi, en de negatieve eigenvermogenscorrectie compenseert het gerapporteerde nettoverlies zodat de transactie op nul uitkomt:
; FY2026 H1 Winst- en verliesrekening — zes maanden eindigend op 30 juni 2026
; Controle: −116.573 + (−6.288) + 95.760 + 296.870 + 57.203 + 31.025 + 0 + (−357.997) = 0 ✓
2026-06-30 * "MiniMax Group Inc." "FY2026 H1 Winst- en verliesrekening"
Income:Revenue -116.573 MUSD
Income:OtherNet -6.288 MUSD
Expenses:CostOfRevenue 95.760 MUSD
Expenses:ResearchAndDevelopment 296.870 MUSD
Expenses:SellingGeneralAdministrative 57.203 MUSD
Expenses:FairValueLossOnFinancialLiabilities 31.025 MUSD
Expenses:IncomeTax 0 MUSD
Equity:Adjustments -357.997 MUSDDe balansregels dragen het grotere verhaal. Converteerbare inwisselbare preferente aandelen waren een verplichting van $3,598 miljard op FY2025. Ze werden gewone aandelen toen MiniMax op 9 januari 2026 naar de beurs ging, en de verplichting was in juni nul. Het door het dossier gerapporteerde eigen vermogen ging van een tekort van $2,648 miljard naar positief $1,347 miljard:
2026-06-29 pad Liabilities:Current:ConvertibleRedeemablePreferredShares Equity:Adjustments
2026-06-30 balance Liabilities:Current:ConvertibleRedeemablePreferredShares 0 MUSD
2026-06-29 pad Equity:CommonStockAndAPIC Equity:Adjustments
2026-06-30 balance Equity:CommonStockAndAPIC -0.020 MUSD
2026-06-29 pad Equity:RetainedEarnings Equity:Adjustments
2026-06-30 balance Equity:RetainedEarnings -1346.663 MUSDDit is waarom de gerapporteerde verbetering van het nettoverlies niet moet worden aangezien voor operationele hefboomwerking. De winst- en verliesrekening bevat nog steeds $31,0 miljoen aan reëlewaardeverlies voor de periode, maar de enorme preferente-aandelenverplichting is verdwenen. De totale verplichtingen daalden tot $368,0 miljoen, de totale activa bereikten $1,715 miljard, en de hefboomratio van het dossier kelderde van 343,3% naar 21,5%. Het bedrijf heeft geen $3,6 miljard aan contanten terugbetaald. Het instrument veranderde van classificatie van verplichting naar eigen vermogen.
De Meerjarige Boog
MiniMax's vijf gerapporteerde momentopnamen traceren een bedrijf dat beweegt van een pre-omzet onderzoekslaboratorium naar een genoteerd inferentieplatform:
| Metriek | FY2022 | FY2023 | FY2024 | FY2025 | H1 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omzet | $0M | $3,460M | $30,523M | $79,038M | $116,573M |
| R&D-kosten | $10,560M | $70,002M | $188,979M | $252,771M | $296,870M |
| Nettoverlies (IFRS) | $(73,728)M | $(269,246)M | $(465,238)M | $(1.871,617)M | $(357,997)M |
| Totale activa | $73,961M | $324,007M | $910,584M | $1.088,404M | $1.714,668M |
| Contanten + kortetermijninvesteringen | $70,482M | $313,795M | $757,903M | $959,933M | $1.223,290M |
| Converteerbare preferente-aandelenverplichting | $145,175M | $629,001M | $1.581,949M | $3.597,566M | $0M |
| Totaal eigen vermogen / (tekort) | $(76,374)M | $(341,914)M | $(799,320)M | $(2.648,190)M | $1.346,683M |
De omzet is in vier jaar van nul gegaan naar een H1-omzettempo boven $230 miljoen. R&D is bijna even dramatisch uitgebreid, van $10,6 miljoen in FY2022 naar $296,9 miljoen in zes maanden. Dat is de centrale ruil: het onderzoeksprogramma creëerde een echt platformbedrijf, maar het is nog niet economisch ondergeschikt geworden aan dat bedrijf.
De financieringsboog is net zo belangrijk. MiniMax haalde kapitaal op via preferente aandelen terwijl het privé was, en IFRS behandelde die aandelen als verplichtingen waarvan de stijgende reële waarde enorme niet-contante verliezen produceerde. Contanten en kortetermijninvesteringen stegen van $70,5 miljoen naar $959,9 miljoen tegen FY2025, terwijl de preferente verplichting steeg naar $3,6 miljard. De beursnotering zette de verplichting om in eigen vermogen, waardoor H1 2026 een conventioneel ogende kapitaalstructuur en $1,223 miljard aan contanten plus kortetermijninvesteringen achterliet.
H1 2026 is daarom het eerste schone startpunt voor het beoordelen van het beursgenoteerde bedrijf. Toekomstige resultaten zullen niet langer worden gedomineerd door dezelfde herwaardering van preferente aandelen. Beleggers zullen de operationele vraag direct zien: platformomzet en brutowinst aan de ene kant, modeltrainingskosten aan de andere kant.
Het Oordeel: Bull vs. Bear
Bull Case
- De omzet groeide met 283,1% tot $116,6 miljoen en overtrof in zes maanden het volledige FY2025-resultaat.
- De Open Platform-omzet groeide met 703,1% tot $73,9 miljoen en werd 63,4% van de mix, waardoor een gebruikersgedreven bedrijfsmotor ontstond die minder afhankelijk is van consumentenapp-promotie.
- De brutowinst groeide met 464,8%, sneller dan de omzet, en de brutomarge groeide met 5,8 procentpunten naarmate de infrastructuurefficiëntie verbeterde.
- De verkoop- en distributiekosten daalden met 17,9% in absolute dollars terwijl de omzet bijna verviervoudigde, waardoor de ratio van 107,9% naar 23,1% ging.
- De R&D-groei van 138,8% lag qua percentage ver onder de omzetgroei, en R&D als aandeel van de omzet daalde van 408,6% naar 254,7%.
- De conversie van preferente aandelen herstelde de balans: $1,347 miljard aan positief eigen vermogen, 21,5% hefboomwerking, en een gedefinieerde contante balans van $1,323 miljard geven het bedrijf tijd om modelontwikkeling te financieren.
Bear Case
- Het gecorrigeerd nettoverlies verdubbelde tot $293,0 miljoen; de 11% verbetering in het IFRS-verlies kwam van een verlaging van $222,9 miljoen aan reëlewaardelasten, niet van operationele winstgevendheid.
- De incrementele R&D-uitgaven waren tweemaal de incrementele omzet en meer dan tien keer de incrementele brutowinst.
- De H1-brutomarge van 17,9% blijft onder de 25,4% van FY2025, wat suggereert dat de snelgroeiende platformmix nog steeds aanzienlijke inferentiekosten of prijsdruk met zich meebrengt.
- R&D verbruikte 255% van de omzet, en de H1-uitgaven overtroffen al de volledige R&D van FY2025 met $44,1 miljoen.
- De algemene beheerkosten verdubbelden, terwijl het gecorrigeerde verlies met $1,79 groeide voor elke incrementele omzetdollar.
- Platformklanten kunnen het gebruik snel opschalen, maar ze vergelijken ook voortdurend modelkwaliteit en -prijs; dezelfde markt die 703% groei produceerde, kan de inferentie-economie net zo snel comprimeren.
Ons Oordeel: MiniMax bewees product-marktfit overtuigender in H1 2026 dan in welke eerdere periode dan ook. Een platformbedrijf dat 703% groeit, een consumentenbedrijf dat verdubbelt, een groeiende brutomarge en dalende verkoopkosten is geen speculatief omzetverhaal meer. Maar het dossier bewijst nog geen operationele hefboomwerking. De conversie van preferente aandelen maakt de balans schoner en het gerapporteerde verlies kleiner; het maakt training niet goedkoper. De volgende mijlpaal is niet weer een driecijferige omzetkop. Het is een rapport waarin incrementele brutowinst een betekenisvol deel van de incrementele R&D financiert en het gecorrigeerde verlies begint te dalen. Tot die tijd is MiniMax een snel commercialiserend onderzoeksprogramma met ruim kapitaal—nog geen zelffinancierend softwarebedrijf.