Naar hoofdinhoud springen

Uber Q2 2026 resultaten: 24% groei van bruto boekingen en een winstsprong van $1,6 miljard

Gepubliceerd Laatst bijgewerkt 12 min leestijdMike ThriftMike Thrift
Uber Q2 2026 resultaten: 24% groei van bruto boekingen en een winstsprong van $1,6 miljard

Het platform van Uber verwerkte in het tweede kwartaal 58,0miljardaanbrutoboekingen,eenstijgingvan2458,0 miljard aan bruto boekingen**, een stijging van 24%, verdeeld over 3,87 miljard ritten. De omzet groeide met 12% naar **14,19 miljard en het bedrijfsresultaat steeg met 30% naar 1,89miljard.Datzijndeduurzamecijfers.Denettowinststeegmet771,89 miljard**. Dat zijn de duurzame cijfers. De nettowinst steeg met 77% naar **2,39 miljard, maar daarin zat een winst van $1,6 miljard vóór belastingen als gevolg van waardeveranderingen van deelnemingen. Het netwerk van Uber groeit en de activiteiten schalen op. De belangrijkste winstcijfers blijven echter afhangen van activa buiten het kernplatform.

De belangrijkste cijfers

Voor de drie maanden eindigend op 30 juni 2026, vergeleken met dezelfde periode in 2025:

KerncijferQ2 2026Q2 2025YoY-verandering
Maandelijkse actieve platformconsumenten208M180M+15,6%
Ritten3.867M3.268M+18,3%
Bruto boekingen$58.022M$46.756M+24,1%
Omzet$14.191M$12.651M+12,2%
Bedrijfsresultaat$1.890M$1.450M+30,3%
Operationele marge13,3%11,5%+1,9pp
Nettowinst toerekenbaar aan Uber$2.394M$1.355M+76,7%
Verwaterde winst per aandeel$1,17$0,63+85,7%

Het netwerk groeide zowel in de breedte als in de frequentie. Het aantal maandelijkse actieve consumenten steeg met 16%, het aantal ritten met 18% en het aantal ritten per consument nam met ongeveer 2% toe. De bruto boekingen groeiden sneller dan het aantal ritten, wat duidt op een hogere gemiddelde boekingswaarde, een gunstige mix, valuta-effecten of een combinatie van deze drie.

De omzet groeide langzamer dan de bruto boekingen doordat in delen van het Verenigd Koninkrijk de boekhoudkundige presentatie is gewijzigd. Uber is daar overgestapt van verantwoordelijkheid voor de mobiliteitsdienst naar een rol als agent in die markten. Betalingen aan chauffeurs worden nu rechtstreeks op de omzet in mindering gebracht in plaats van als operationele last. Door deze wijziging daalde de gerapporteerde omzet over Q2 met circa $1,1 miljard, zonder dat dit gepaard ging met een vergelijkbaar verlies aan platformactiviteit.

Het bedrijfsresultaat is het zuiverste signaal op concernniveau. Het steeg met 440miljoenopeengerapporteerdeomzetgroeivan440 miljoen op een gerapporteerde omzetgroei van 1,54 miljard. De kostprijs van de omzet steeg slechts met 2,7%, mede doordat de betalingen aan Britse chauffeurs nu op de omzet in mindering worden gebracht. Zelfs met dit classificeereffect stegen de totale lasten met 9,8%, minder snel dan de omzet, en de operationele marge verbeterde.

Omzet in detail: Delivery leidt, mobiliteit verandert

Uber rapporteert drie segmenten, elk met een ander groei- en boekhoudkundig profiel.

SegmentOmzet Q2 2026Omzet Q2 2025YoY-verandering
Mobility$7.363M$7.288M+1,0%
Delivery$5.245M$4.102M+27,9%
Freight$1.583M$1.261M+25,5%
Totaal$14.191M$12.651M+12,2%

De gerapporteerde omzet van Mobility blijft achter bij de activiteitsgroei. De omzet van het segment steeg met slechts 1%, maar de bruto boekingen van Mobility groeiden met 20% in constante valuta. Door de gewijzigde bedrijfsvoering in het VK daalde de gerapporteerde omzet van Mobility met $1,1 miljard. Economisch gezien organiseerde het platform meer ritten; financieel gezien loopt nu een kleiner deel van elke Britse boeking via de gerapporteerde omzet.

Delivery werd de motor van de gerapporteerde groei. De omzet steeg met $1,14 miljard (+28%), terwijl de bruto boekingen in constante valuta met 25% stegen. Delivery was goed voor bijna driekwart van de totale gerapporteerde omzetgroei van het bedrijf. Deze groei is belangrijk omdat het de frequentie van consumenten bovenop ritten verhoogt en Uber meer kansen biedt om inkomsten te genereren uit abonnementen en advertenties.

Freight versnelde vanuit een kleinere uitgangspositie. De omzet steeg met 26%, terwijl de bruto boekingen in constante valuta met 25% stegen. Met $1,58 miljard was Freight goed voor 11% van de bedrijfsomzet. De economie van dit segment is sterker gekoppeld aan betalingen aan vervoerders en zendingen dan de agency-achtige Mobility-marktplaats, dus de omvang van de omzet moet niet één-op-één worden vergeleken met de consumentensegmenten.

Het portfolio-effect wordt steeds zichtbaarder. Een consument kan Mobility gebruiken voor vervoer en Delivery voor maaltijden, boodschappen en winkelen. Het bedrijf telde 208 miljoen maandelijkse actieve platformconsumenten en 3,87 miljard kwartaalritten. Dat komt neer op ongeveer 6,2 ritten per actieve consument per maand, op basis van het aantal ritten in het kwartaal en het gemiddeld aantal maandelijkse consumenten. Frequentie is de hefboom van het netwerk.

Het margeverhaal

De terugkerende operationele marge van Uber verbeterde, maar de nettowinstmarge bevat een grote incidentele winst.

Marge- of kostenniveauQ2 2026Q2 2025Verandering
Omzet minus kostprijs omzet / omzet44,9%39,8%+5,1pp
R&D / omzet7,3%6,6%-0,7pp
Verkoop en marketing / omzet10,7%9,6%-1,1pp
Operationele marge13,3%11,5%+1,9pp
Nettomarge toerekenbaar aan Uber16,9%10,7%+6,2pp

De omzet minus kostprijs van de omzet is fors gestegen, maar de gewijzigde presentatie in het VK is hiervan een belangrijke oorzaak: de betalingen aan chauffeurs worden nu op de omzet in mindering gebracht in plaats van als kostprijs verantwoord. Daardoor is de vergelijking van de bruto marge economisch minder zuiver. De operationele marge omvat de bredere kostenvoet en is daarom bruikbaarder.

Niet alle operationele lasten verbeterden. De uitgaven aan R&D stegen met 24% naar 1,04miljardenverkoopenmarketingstegenmet251,04 miljard en verkoop en marketing stegen met 25% naar 1,52 miljard, beide sneller dan de gerapporteerde omzet. Operations en support stegen met 16%. De algemene beheerskosten stegen met 40% naar $935 miljoen. Het platform boekte desondanks een margestijging doordat de kostprijs van de omzet langzaam groeide en de schaal de investeringen absorbeerde.

Onder het bedrijfsresultaat sloeg de overige baten en lasten om van een last van 19miljoennaareenbatevan19 miljoen naar een bate van 1,34 miljard. De winst op schuld- en aandeleneffecten bedroeg $1,61 miljard, waaronder boekwinsten op belangen in Delivery Hero en Aurora, deels gecompenseerd door een verlies op het belang in Didi. Dit verklaart waarom de nettowinst veel sneller groeide dan het bedrijfsresultaat.

De kasstroom is het nuttige tegenwicht. Over de eerste zes maanden van 2026 bedroeg de operationele kasstroom 5,21miljard(+75,21 miljard (+7%) en de vrije kasstroom 5,08 miljard (+7%). Deze cijfers zijn geen kwartaalfoto van de resultatenrekening, maar tonen aan dat de economie van Uber verder reikt dan de gerealiseerde en ongerealideerde waardewinsten.

De hamvraag van $1,6 miljard: hoe winstgevend is de kernactiviteit?

Uber rapporteerde een aan Uber toe te rekenen nettowinst van 2,39miljard.Inditkwartaalzat2,39 miljard. In dit kwartaal zat 1,61 miljard aan winst op schuld- en aandeleneffecten, terwijl andere posten de overige netto-opbrengsten terugbrachten naar $1,34 miljard. De beleggingsportefeuille droeg daarmee voor meer dan de helft bij aan de gerapporteerde winst vóór belastingen.

Dit onderscheid is belangrijk omdat waarderingswinsten ook weer kunnen omslaan. Effecten zijn reële activa waardoor de balans sterker wordt als de waarde stijgt. Ze zeggen echter niets over hoe efficiënt Uber ritten, leveringen en vrachttransport heeft georganiseerd.

De kernvoortgang wordt beter zichtbaar in een overbrugging:

  • De bruto boekingen stegen met $11,27 miljard.
  • De omzet steeg met 1,54miljard,ondankseennegatiefpresentatieeffectvan1,54 miljard, ondanks een negatief presentatie-effect van 1,1 miljard in het VK.
  • Het bedrijfsresultaat steeg met $440 miljoen.
  • De operationele marge verbeterde met 1,9 procentpunt.
  • De vrije kasstroom over zes maanden steeg naar $5,08 miljard.

Deze overbrugging is sterk, ook zonder de beleggingswinst. Ze toont ook de volgende uitdaging: de operationele lasten buiten de kostprijs blijven snel groeien. Uber moet schaal en ritfrequentie blijven omzetten in voldoende brutowinst om R&D, marketing, verzekerings-, regelgevings- en supportkosten te financieren, terwijl de marge verbetert.

De balans voegt daar nog een laag aan toe. De overige langlopende activa stegen naar 40,86miljard,eenpostdieookdebeleggingsportefeuilleomvat,terwijldekaspositie40,86 miljard, een post die ook de beleggingsportefeuille omvat, terwijl de kaspositie 4,87 miljard bedroeg. Waardeveranderingen van beleggingen kunnen zowel activa als resultaat met miljarden beïnvloeden. Beleggers moeten de kasstroom uit het platform elk kwartaal los zien te koppelen van de herwaarderingen van de portefeuille.

Een mobiliteitsplatform van $52 miljard volgen in platte tekst

Het Beancount-grootboek zorgt ervoor dat omzet, operationele lasten, het resultaat uit beleggingen, belastingen en de nettowinst van het kwartaal opgeteld nul zijn. Omzet en positieve overige baten zijn negatieve credits; lasten zijn positieve debets.

; WINST- EN VERLIESREKENING
; Omzet 14191; kostprijs 7815; R&D 1043; SG&A 2450; overig -351; belasting 840; gerapporteerde nettowinst 2394.
; Controle: -14191 + 7815 + 1043 + 2450 + -351 + 840 + 2394 = 0
2026-06-30 * "Uber Technologies, Inc." "FY2026Q2 Winst- en verliesrekening"
  Income:Revenue                           -14191 MUSD
  Expenses:CostOfRevenue                     7815 MUSD
  Expenses:ResearchAndDevelopment            1043 MUSD
  Expenses:SellingGeneralAdministrative      2450 MUSD
  Income:OtherNet                             -351 MUSD
  Expenses:IncomeTax                           840 MUSD
  Equity:Adjustments                          2394 MUSD  ; verrekening van gerapporteerde nettowinst

De post Income:OtherNet in het grootboek is een nettobedrag na rente en andere niet-operationele effecten. Het jaarverslag bevat de benodigde details: een winst op effecten van 1,61miljardwerddeelsgecompenseerdvoordathetcreditvan1,61 miljard werd deels gecompenseerd voordat het credit van 351 miljoen in dit grootboek werd bereikt. Het grootboek blijft daarmee in evenwicht zonder de samenstelling ervan te verhullen.

De balanspost die de gevoeligheid voor waarderingsverschillen draagt, is de overige langlopende activa. Deze steeg naar 40,86miljard,vergelekenmet40,86 miljard, vergeleken met 35,93 miljard aan het einde van het boekjaar 2025.

2026-06-29 pad Assets:NonCurrent:Other            Equity:Adjustments
2026-06-30 balance Assets:NonCurrent:Other                    40859 MUSD
 
2026-06-29 pad Assets:Current:Cash                Equity:Adjustments
2026-06-30 balance Assets:Current:Cash                         4870 MUSD
 
2026-06-29 pad Liabilities:NonCurrent:LongTermDebt Equity:Adjustments
2026-06-30 balance Liabilities:NonCurrent:LongTermDebt       -10726 MUSD

De meerjarige lijn

Het vijfjarige grootboek van Uber laat een platform zien dat van verlieslatendheid om elke prijs naar terugkerende operationele winstgevendheid is gegaan, met forse schommelingen in de nettowinst door beleggings- en belastingeffecten.

BoekjaarOmzetNettowinstNettomargeTotaal activaTotaal eigen vermogen
FY2021$17.455M-$496M-2,8%$38.774M$15.145M
FY2022$31.877M-$9.141M-28,7%$32.109M$8.074M
FY2023$37.281M$1.887M5,1%$38.699M$12.028M
FY2024$43.978M$9.856M22,4%$51.244M$22.383M
FY2025$52.017M$10.053M19,3%$61.802M$27.918M
FY2026 Q2 saldo$2.394M kwartaal16,9% kwartaal$65.801M$28.219M

De omzet is tussen FY2021 en FY2025 bijna verdrievoudigd. Het doorslaggevende jaar was FY2023, toen de jaarlijkse nettowinst positief werd. De twee daaropvolgende jaren lieten zeer hoge GAAP-winsten zien, maar FY2024 bevatte een substantieel belastingvoordeel en beide jaren kenden forse schommelingen als gevolg van beleggingsresultaten. De nettowinstmarge alleen al overdrijft de voorspelbaarheid van de operationele activiteiten.

Toch is de balans verbeterd. Het eigen vermogen steeg van 8,07miljardinFY2022naar8,07 miljard in FY2022 naar 28,22 miljard tegen het tweede kwartaal van 2026. De totale activa zijn meer dan verdubbeld ten opzichte van het dieptepunt in FY2022, mede door beleggingen. Het bedrijf heeft nu een veel stevigere kapitaalbasis dan in haar verliesgevende fase.

De nieuwste operationele marge van 13,3% is daarom informatiever dan de nieuwste nettowinstmarge van 16,9%. Die marge meet een platform dat steeds winstgevender wordt voordat de effectenportefeuille wordt geherwaardeerd.

Het oordeel: stieren- versus berenmarkt

De stierencasus

  • De bruto boekingen stegen met 24%, het aantal maandelijkse actieve consumenten met 16% en het aantal ritten met 18%; de schaal en frequentie van het netwerk namen beide toe.
  • Het bedrijfsresultaat steeg met 30%, sneller dan de omzet, en de operationele marge verbeterde met 1,9 procentpunt.
  • De omzet van Delivery groeide met 28%, een tweede motor naast Mobility.
  • De vrije kasstroom over zes maanden bedroeg $5,08 miljard, wat aantoont dat er ook los van de kwartaalcijfers over beleggingen sprake is van aanzienlijke kasgeneratie.
  • De boekhoudkundige wijziging in het VK drukte de gerapporteerde omzet zonder dat de platformactiviteit daalde, waardoor de omzetgroei van 12% sterker is dan op het eerste gezicht lijkt.

De berencasus

  • Een winst op effecten van 1,61miljardbliesdenettowinstoverhetkwartaalvan1,61 miljard blies de nettowinst over het kwartaal van 2,39 miljard fors op.
  • R&D, verkoop en marketing en de algemene beheerskosten stegen allemaal sneller dan de gerapporteerde omzet, dus verdere margeverbetering hangt af van verdere hefboomwerking van het platform.
  • De gerapporteerde omzet van Mobility groeide slechts met 1% en door de gewijzigde presentatie in het VK zijn de onderliggende tariefontwikkelingen lastiger te vergelijken.
  • De overige langlopende activa stegen naar $40,86 miljard, waardoor het resultaat en het eigen vermogen gevoelig zijn voor marktwaardewijzigingen buiten de kernactiviteit.
  • Regelgevings-, verzekerings- en arbeidsclassificatiekosten blijven structureel gekoppeld aan expansie en kunnen onvoorspelbaar fluctueren.

Ons standpunt: de economie van het platform van Uber is sterker dan de nettowinst op het eerste gezicht lijkt en minder spectaculair dan de nettowinst suggereert. Voor de positieve casus is die beleggingswinst van $1,6 miljard niet nodig: de boekingen, het aantal ritten, het bedrijfsresultaat, de marge en de vrije kasstroom zijn allemaal gestegen. Dat is de duurzame basis. De belangrijkste discipline is om de waardering van het operationele platform en de beleggingsportefeuille los van elkaar te maken. Op basis van de operationele cijfers schaalt Uber succesvol op. Wat de gerapporteerde nettowinst betreft, mogen beleggers verwachten dat deze als gevolg van effectenprijzen volatiel blijft, wat meer zegt over de beurskoersen dan over de vraag naar ritten en maaltijdbezorging.

Dit artikel delen