Naar hoofdinhoud springen

Winst Lowe's Q2 FY2026: 26 miljard dollar omzet, maar overnames zorgden voor 90% van de groei

Gepubliceerd Laatst bijgewerkt 10 min leestijdMike ThriftMike Thrift
Winst Lowe's Q2 FY2026: 26 miljard dollar omzet, maar overnames zorgden voor 90% van de groei

Lowe's rapporteerde $25,96 miljard aan omzet in het tweede kwartaal, een stijging van 8,3%, terwijl de nettowinst vrijwel onveranderd bleef op $2,40 miljard. De kloof tussen die twee groeicijfers is het centrale feit van het kwartaal. Overnames zorgden voor ongeveer 90% van de jaar-op-jaar omzetstijging, de vergelijkbare omzet steeg slechts 0,2%, en de operationele marge daalde met 81 basispunten. Het bedrijf wordt groter. De gerapporteerde cijfers bewijzen nog niet dat de onderliggende retailmotor substantieel sterker wordt.

De Hoofdcijfers

Voor het kwartaal dat eindigde op 31 juli 2026, vergeleken met het kwartaal dat eindigde op 1 augustus 2025:

MetriekFY2026 Q2FY2025 Q2YoY-verandering
Netto-omzet$25.956M$23.959M+8,3%
Brutowinst in dollars$8.577M$8.101M+5,9%
Brutomarge33,04%33,81%-0,77pp
Operationeel resultaat$3.549M$3.469M+2,3%
Operationele marge13,67%14,48%-0,81pp
Nettowinst$2.399M$2.398M+0,0%
Nettomarge9,24%10,01%-0,77pp
Verwaterde winst per aandeel$4,27$4,270,0%

De winst- en verliesrekening is niet zwak, maar veel minder indrukwekkend dan de omzetkop. De omzet steeg met $1,997 miljard. De brutowinst in dollars steeg met $476 miljoen, het operationeel resultaat met slechts $80 miljoen, en de nettowinst met $1 miljoen. Elke stap lager op de rekening behield minder van de omzetstijging.

Dat patroon verklaart de margekrimp. De kostprijs van de omzet steeg met 9,6%, sneller dan de omzet. Afschrijvingen en amortisatie stegen met 25,2%, als gevolg van de grotere overgenomen activabasis. De netto rentelasten stegen naar $374 miljoen van $313 miljoen. Lowe's kocht groei, en het eerste gerapporteerde kwartaal draagt de bijbehorende kostenstructuur.

Het retailvraagsignaal was stabieler dan de kop suggereert. De vergelijkbare omzet steeg met 0,2%, het vijfde opeenvolgende positieve kwartaal. Pro, home services en online verkopen zorgden voor de groei; online steeg met 15,7%. Aanhoudende druk op discretionaire doe-het-zelfprojecten bleef de tegenhanger. Een vlakke vergelijkbare omzet is beter dan krimp, maar het is geen versnelling.

Omzet in Detail: Organische Retail en de Overnamelaag

Lowe's rapporteert nu Retail Home Improvement naast een Other-segment dat de overgenomen bedrijven omvat. Die opsplitsing maakt de bron van de groei zichtbaar.

OmzetbronFY2026 Q2FY2025 Q2YoY-verandering
Hardlines$7.952M$8.006M-0,7%
Home Decor$7.817M$7.782M+0,4%
Bouwproducten$7.554M$7.472M+1,1%
Overige retailcategorieën$692M$561M+23,4%
Retail Home Improvement$24.015M$23.821M+0,8%
Other-segment$1.941M$138M+1.306,5%
Totaal$25.956M$23.959M+8,3%

Retail Home Improvement groeide met 0,8%. De drie grote merchandise-divisies waren in totaal vrijwel vlak. Hardlines daalde licht, terwijl Home Decor en Bouwproducten lage eencijferige of sub-ééncijferige groei lieten zien. Dit is consistent met het resultaat van 0,2% vergelijkbare omzet: het kernwinkelnetwerk was stabiel, niet booming.

Het Other-segment voegde $1,803 miljard aan jaar-op-jaar omzet toe. De totale bedrijfsomzet steeg met $1,997 miljard. De overnamelaag genereerde dus ongeveer 90% van de gerapporteerde stijging. Lowe's voltooide de overname van Foundation Building Materials in oktober 2025, na eerder Artisan Design Group te hebben overgenomen. Deze bedrijven verbreden de blootstelling van het bedrijf aan professionele aannemers, installatie en distributie van bouwproducten.

De mix ondersteunt de Total Home-these, maar verandert de economie. Een consumentgerichte bouwmarkt, een distributeur van bouwproducten en een installatieplatform delen niet dezelfde marges of kapitaalvereisten. De geconsolideerde groei kan stijgen terwijl de geconsolideerde marge daalt, simpelweg omdat meer omzet uit een andere bedrijfsmix komt. Dat is wat het kwartaal suggereert.

De belangrijke operationele vraag is of de overgenomen bedrijven cross-selling- en fulfillmentvoordelen creëren voor de Pro-klanten van Lowe's. Omzetconsolidatie gebeurt direct. Synergie, discipline in werkkapitaal en rendement op de aankoopprijs duren langer.

Het Margeverhaal

De kwartaalvergelijking toont krimp op elk gerapporteerd margeniveau.

MargeFY2026 Q2FY2025 Q2Verandering
Brutomarge33,04%33,81%-0,77pp
KVVU-percentage17,17%17,42%+0,25pp hefboom
Afschrijvingen- en amortisatiepercentage2,20%1,91%-0,29pp
Operationele marge13,67%14,48%-0,81pp
Marge vóór belasting12,23%13,17%-0,94pp
Nettomarge9,24%10,01%-0,77pp

KVVU leverde enige hefboom, dalend met 25 basispunten als aandeel van de omzet. Het was niet genoeg. De brutomarge verloor 77 basispunten, afschrijvingen en amortisatie absorbeerden nog eens 29 basispunten, en de rentelasten stegen met 13 basispunten. De overgenomen omzet vergrootte de noemer, maar de aan overnames gerelateerde activa en financiering vergrootten ook de kostenbasis.

Er was één gunstig item binnen de brutomarge: Lowe's erkende ongeveer $80 miljoen aan tariefteruggaven na een wijziging in de juridische status van bepaalde importtarieven. Dit voordeel was ongeveer $0,11 van de aangepaste verwaterde winst per aandeel waard. Het hielp de gerapporteerde winstgevendheid, wat betekent dat het onderliggende margebeeld iets minder gunstig was dan de GAAP-tabel alleen suggereert.

Over het jaarlijkse grootboek bekeken, is de brutomarge opmerkelijk stabiel geweest terwijl de omzet normaliseerde vanaf de pandemiepiek:

BoekjaarOmzetBrutomargeNettowinstNettomarge
FY2021$96.250M33,3%$8.442M8,8%
FY2022$97.059M33,2%$6.437M6,6%
FY2023$86.377M33,4%$7.726M8,9%
FY2024$83.674M33,3%$6.957M8,3%
FY2025$86.286M33,5%$6.654M7,7%

Het vijfjarige record zegt dat de merchandisingmarge van Lowe's structureel duurzaam is rond de 33%. Het laatste kwartaal brak met 33,04% door die smalle band heen. Eén kwartaal vestigt geen nieuw regime, vooral niet na grote overnames, maar het definieert de volgende vergelijking waar beleggers op moeten letten.

De vraag van $2 miljard: Creëert overgenomen groei waarde?

De bepalende vraag van het kwartaal is niet of Lowe's meer omzet kan consolideren. Het is of de overgenomen omzet een aantrekkelijk rendement oplevert na aankoopprijs, integratiekosten, afschrijvingen, rente en werkkapitaal.

De balans toont de omvang van de weddenschap. Goodwill plus immateriële activa bereikten $9,67 miljard op 31 juli 2026, vergeleken met $0,59 miljard aan het einde van FY2024. De langetermijnschuld was $35,20 miljard en de kortetermijnschuld $2,35 miljard. De kaspositie was $3,17 miljard. De overnames veranderden de activamix van Lowe's veel sneller dan de kern retailcategorieën groeiden.

Dat maakt de strategie niet verkeerd. Pro-klanten kopen vaker, plaatsen grotere bestellingen en waarderen betrouwbaar fulfillment. Distributie van bouwmaterialen en installatiecapaciteiten kunnen de relatie van Lowe's met aannemers verdiepen, verder dan het winkelpad. De $1,94 miljard aan kwartaalomzet van het Other-segment toont onmiddellijke schaal.

Maar gerapporteerde omzetgroei is de gemakkelijkste mijlpaal. De moeilijkere mijlpalen zijn zichtbaar op drie plaatsen:

  • Het operationeel resultaat van het Other-segment moet sneller stijgen dan het geïnvesteerde kapitaal.
  • De geconsolideerde operationele marge moet stabiliseren na de reset van de overnamemix.
  • De kasconversie moet schuldreductie financieren zonder de kernwinkels en het digitale kanaal uit te hongeren.

Totdat die verschijnen, moet de overnamelaag worden behandeld als een veelbelovende uitbreiding waarvan de economie nog onderzocht wordt, niet als organische versnelling.

Een platform van $86 miljard voor woningverbetering bijhouden in platte tekst

Het Beancount-grootboek dwingt het kwartaal te reconciliëren. Omzet is een negatief credit; kosten en uitgaven zijn positieve debets. Equity:Adjustments is de nettowinstcompensatie omdat de ingehouden winsten afzonderlijk op de balans worden gecontroleerd.

; WINST- EN VERLIESREKENING
; Omzet 25956; kosten 17379; R&D 0; KVVU 4456; overig 946; belasting 776; gerapporteerde nettowinst 2399.
; Controle: -25956 + 17379 + 0 + 4456 + 946 + 776 + 2399 = 0
2026-07-31 * "Lowe's Companies, Inc." "FY2026Q2 Winst- en verliesrekening"
  Income:Revenue                           -25956 MUSD
  Expenses:CostOfRevenue                    17379 MUSD
  Expenses:ResearchAndDevelopment               0 MUSD
  Expenses:SellingGeneralAdministrative      4456 MUSD
  Expenses:OtherNet                           946 MUSD
  Expenses:IncomeTax                          776 MUSD
  Equity:Adjustments                         2399 MUSD  ; compensatie gerapporteerde nettowinst

De balanspost die het overnameverhaal draagt, is de aangekochte immateriële waarde. Goodwill en immateriële activa bedragen nu in totaal bijna $9,7 miljard, terwijl de schuldenstructuur het eigen vermogen van aandeelhouders nog steeds negatief laat zijn met $7,44 miljard.

2026-07-30 pad Assets:NonCurrent:Goodwill         Equity:Adjustments
2026-07-31 balance Assets:NonCurrent:Goodwill                  3957 MUSD
 
2026-07-30 pad Assets:NonCurrent:IntangibleAssets Equity:Adjustments
2026-07-31 balance Assets:NonCurrent:IntangibleAssets          5709 MUSD
 
2026-07-30 pad Liabilities:NonCurrent:LongTermDebt Equity:Adjustments
2026-07-31 balance Liabilities:NonCurrent:LongTermDebt        -35204 MUSD

De Meerjarige Boog

De vijf jaarperiodes tonen een volwassen retailer die de brutomarge behield door een scherpe vraagnormalisatie heen.

BoekjaarOmzetKostprijs omzetNettowinstVoorraadTotale activa
FY2021$96.250M$64.194M$8.442M$17.605M$44.640M
FY2022$97.059M$64.802M$6.437M$18.532M$43.708M
FY2023$86.377M$57.533M$7.726M$16.894M$41.795M
FY2024$83.674M$55.797M$6.957M$17.409M$43.102M
FY2025$86.286M$57.401M$6.654M$17.300M$54.144M
FY2026 Q2-balans$2.399M kwartaal$17.737M$55.881M

De omzet piekte in FY2022 en stabiliseerde daarna op midden-$80 miljard. De voorraad bleef beheerst rond $17 miljard ondanks de omzetreset. De brutomarge bewoog nauwelijks. De kernoperatie is duurzaam.

De discontinuïteit zit in de activa. De totale activa stegen met $11,0 miljard in FY2025 en stegen opnieuw in het laatste kwartaal, grotendeels doordat overnames goodwill, immateriële activa, vorderingen en andere operationele activa toevoegden. De historische kracht van Lowe's was het halen van hoge omzet uit een relatief compacte activabasis. De nieuwe strategie vraagt beleggers een grotere balans te accepteren in ruil voor een breder Pro-platform.

Het Oordeel: Bull vs. Bear

Bull-argumenten

  • De vergelijkbare omzet bleef positief op 0,2% ondanks zwakke discretionaire DIY-vraag, waarmee de positieve reeks is verlengd tot vijf kwartalen.
  • De online omzet groeide met 15,7%, een bewijs dat digitaal fulfillment relevanter wordt in plaats van alleen winkelomzet te verplaatsen.
  • De vraag van Pro en home services ondersteunt de strategische logica achter de overnames van bouwmaterialendistributie en installatie.
  • De brutomarge van de kernretail is over vijf jaarperiodes rond 33% gebleven, wat duurzame merchandising-economie aantoont.
  • Het Other-segment draagt al $1,94 miljard aan kwartaalomzet bij, wat de overgenomen platform betekenisvolle schaal geeft.

Bear-argumenten

  • Ongeveer 90% van de gerapporteerde omzetgroei kwam uit het Other-segment, terwijl Retail Home Improvement slechts 0,8% groeide.
  • De operationele marge kromp met 81 basispunten en de nettowinst bleef vlak ondanks 8,3% omzetgroei.
  • Afschrijvingen, amortisatie en rentelasten stijgen naarmate de overname-intensieve balans groeit.
  • Goodwill en immateriële activa bereikten $9,67 miljard, wat integratie- en bijzondere-waardeverminderingsrisico creëert als de verwachte rendementen uitblijven.
  • Het eigen vermogen van aandeelhouders blijft negatief en de totale schuld is groot ten opzichte van de kaspositie, wat de tolerantie voor een zwakke conversie van overgenomen omzet naar kas beperkt.

Onze mening: De kernactiviteit van Lowe's houdt beter stand dan de achtergrond van woningverbetering, maar Q2 was een overnameverhaal gepresenteerd als een groeiverhaal. De retailer verdient erkenning voor stabiele vergelijkbare omzet, digitale groei en een coherente Pro-strategie. Het verdient nog niet volledige erkenning voor de overgenomen omzet. Het beslissende bewijs zal marge stabilisatie en kasgeneratie zijn, niet nog een kwartaal van geconsolideerde omzetgroei. Tot die tijd is de operationele these van het aandeel duurzame retail plus een onbewezen rendement op een veel grotere activabasis.

Dit artikel delen