Salta al contingut principal

Marsh McLennan T3 2026: ingressos de 6.900 milions de dòlars, EPS ajustat de 2,03 dòlars

Publicat 5 minuts de lecturaMike ThriftMike Thrift
Marsh McLennan T3 2026: ingressos de 6.900 milions de dòlars, EPS ajustat de 2,03 dòlars
En aquesta pàgina

Resultats d'un cop d'ull

Període
FY2026Q3
Ingressos
6863 M USD (6.863 MUSD)
Benefici net
808 M USD (808 MUSD)
Marge net
11,8 %

Del Llibre Major obert de Marsh MclennanVeure el llibre major en directeInforme de l'emissor (FY2026Q3)

Marsh McLennan Companies, Inc. — que ara opera com a Marsh (NYSE: MRSH) — va reportar uns ingressos de 6.863 milions de dòlars al tercer trimestre de 2026, un 8% més que l'any anterior (5% subjacent), i un benefici net atribuïble a la Companyia de 808 milions de dòlars (+8%), o 1,69 dòlars per acció diluïda davant dels 1,51 dòlars. L'EPS ajustat de 2,03 dòlars va créixer un 10%. La divisió entre els dos negocis és la història: els ingressos de Consultoria de 2.700 milions de dòlars van créixer un 9% (8% subjacent) amb un benefici operatiu que va pujar un 12% fins als 563 milions de dòlars, mentre que els ingressos de Risc i Serveis d'Assegurances de 4.200 milions de dòlars van créixer un 7% (3% subjacent) però el benefici operatiu GAAP va caure un 1% fins als 745 milions de dòlars — el benefici operatiu ajustat encara va pujar un 4% fins als 1.000 milions de dòlars. La remuneració consolidada de 4.078 milions de dòlars va créixer un 4,7% però les altres despeses operatives es van disparar un 22,0% fins als 1.570 milions de dòlars, limitant el creixement del benefici operatiu al 3,8% (1.215 milions de dòlars); per sota de la línia, 248 milions de dòlars de despeses per interessos (+4,6%) reflecteixen el deute de l'adquisició de McGriff, i una taxa efectiva d'impostos del 21,4% va deixar el benefici abans d'impostos amb un creixement de només el 2,3%.

L'assignació de capital es va mantenir agressiva: les accions en autocartera van créixer 1.803 milions de dòlars en nou mesos per recompres d'accions, fins i tot quan el deute a llarg termini va augmentar lleugerament 569 milions de dòlars fins als 18.889 milions de dòlars, la tresoreria va caure 845 milions de dòlars fins als 1.842 milions de dòlars, i una línia de dividends a pagar de 471 milions de dòlars va debutar pel dividend trimestral declarat. Els ingressos de nou mesos de 21.864 milions de dòlars pugen un 7,2%, tot i que l'EPS GAAP de nou mesos de 6,68 dòlars queda per darrere dels 6,75 dòlars de l'any passat mentre que l'EPS ajustat de 8,29 dòlars puja un 9% — la diferència és l'amortització i les despeses de l'operació, la ressaquil·la habitual de McGriff. Amb la transició de marca de gener a Marsh completada i el programa d'eficiència Thrive en marxa, el quart trimestre necessita que els marges de Risc s'uneixin als de Consultoria.

Les xifres destacades​

MètricaT3 2026T3 2025
Ingressos6.863 M$ (+8%)6.351 M$
Creixement subjacent dels ingressos+5%—
Ingressos de Risc i Assegurances4.200 M$ (+7%)3.900 M$
Ingressos de Consultoria2.700 M$ (+9%)2.500 M$
Benefici operatiu1.215 M$ (+4%)1.170 M$
Benefici operatiu ajustat+6%—
Benefici net, atribuïble a la Companyia808 M$ (+8%)747 M$
EPS diluït1,69 $1,51 $
EPS ajustat2,03 $ (+10%)1,85 $
Deute a llarg termini*18.889 M$18.320 M$
Accions en autocartera*11.149 M$9.346 M$

* Xifres del balanç a 30 de setembre de 2026 davant del 31 de desembre de 2025.

El benefici operatiu de Risc de nou mesos cau un 7% fins als 3.500 milions de dòlars davant d'un augment del 5% en base ajustada — llastre GAAP del segment és tota la raó per la qual l'EPS GAAP consolidat de nou mesos queda enrere mentre la xifra ajustada es compon. Cal vigilar si el programa Thrive tanca aquesta bretxa abans de final d'any.

Cinc anys al llibre: el canvi d'esglaó de McGriff​

El llibre abasta l'exercici 2021–2025 més aquest trimestre. Els ingressos es van compondre de 19.820 milions de dòlars a 26.981 milions de dòlars mentre el benefici net atribuïble a la Companyia va créixer de 3.143 milions de dòlars a 4.160 milions de dòlars i l'EPS diluït va passar de 6,13 dòlars a 8,43 dòlars — amb l'exercici 2024 com l'any McGriff: el fons de comerç va pujar 6.075 milions de dòlars fins als 23.306 milions de dòlars, el deute a llarg termini va saltar fins als 19.428 milions de dòlars, i les despeses per interessos van enfilar-se cap als 960 milions de dòlars. Tres elements mereixen una ullada: l'ajust brut fiduciari de l'exercici 2023 que va afegir 10.794 milions de dòlars a banda i banda del balanç, la desconsolidació de Rússia de 39 milions de dòlars de l'exercici 2022, i l'ascens constant de les accions en autocartera de 4.478 milions de dòlars a 11.149 milions de dòlars al llarg dels sis períodes. Cada compte de resultats i balanç anual, més els estats financers del 10-Q d'aquest trimestre, estan modelats com a Beancount examinable a continuació.

Obre Marsh McLennan Ledger FY2021–FY2026Q3 en una pestanya nova

Fonts​

Font: https://beancount.io/ca/blog/2026/10/26/marsh-mclennan-fy2026-q3-earnings-analysis

Publicat: 26 d’octubre del 2026