#tax-deductions
Tax Deductions
Maximize tax deductions and reduce your tax liability legally
Comptabilitat del lloguer de llanxes i pontons: Schedule C, amortització i flux de caixa estacional
Els ingressos del lloguer de llanxes motor i pontons es declaren al Schedule C, no al Schedule E, cosa que sotmet el benefici net al 15,3% complet de l'impost d'autònom — una distinció que determina com aquests negocis estacionals han de gestionar l'amortització, les reserves de caixa fora de temporada i una eventual elecció d'S-corp.
Segregació de costos d'autommagatzematge i amortització bonus del 100%: Guia per al propietari 2026
Els estudis de segregació de costos transfereixen habitualment entre un 16 i un 24 % del preu de compra d'una instal·lació d'autommagatzematge del calendari de 39 anys a propietats de 5 i 15 anys. Amb l'amortització bonus del 100 % restaurada permanentment per l'OBBBA per a propietats posades en servei després del 19 de gener de 2025, una adquisició d'1 milió de dòlars pot generar aproximadament 200.000 $ en deduccions de primer any — uns 74.000 $ en estalvi fiscal a un tipus del 37 %. Aquí s'explica com funcionen els estudis, quant costen i les matemàtiques de recuperació a fer abans de vendre.
Impostos del butlletí de Substack 2026: Guia per a creadors sobre el Schedule C, els 1099-K i els pagaments trimestrals
Els creadors de butlletins de Substack són autònoms segons les normes de l'IRS, deuen un 15,3% d'impost d'autònom sobre el benefici net mitjançant el Schedule C, i només reben un 1099-K per sobre de 20.000 $ en pagaments bruts i 200 transaccions — tot i que cal declarar tots els ingressos igualment.
Comptabilitat de Camps de Disc Golf: Ingressos Diferits, Amortització i Marges de la Botiga Pro
Els camps de disc golf funcionen com quatre negocis en un — béns immobles, venda al detall, membresies i esdeveniments — i cadascun necessita una comptabilitat separada per als ingressos diferits de membresies, l'amortització de 15 anys de millores del terreny i el cost de les mercaderies venudes de la botiga pro.
Comptabilitat per a escoles de conducció: ingressos diferits, vehicles de doble comandament i la qüestió del 1099
Un paquet de pràctiques prepagat de 650 $ és un passiu, no un ingrés, fins que s'imparteixen les classes. Com les escoles de conducció gestionen els ingressos diferits, trien entre la Secció 179 (fins a 12.200 $ per a vehicles lleugers, 32.000 $ per a vehicles de 6.001–14.000 lliures de GVWR el 2026) i el quilometratge estàndard en cotxes de doble comandament, classifiquen els instructors com a 1099 o W-2 segons la prova de tres factors de l'IRS, pressuposten les fiances de garantia estatals (entre 2.000 $ i 50.000 $) i fan el seguiment dels dos KPI —ingressos per hora-vehicle (objectiu de més de 70 $) i utilització de l'instructor (75–85 %)— que prediuen els marges.
Comptabilitat per a Detallat Mòbil i Recobriment Ceràmic: Preus, Garanties i Secció 179
Les empreses de detallat mòbil i recobriment ceràmic han de fer un seguiment dels costos dels materials per separat (normalment entre el 4% i el 9% dels ingressos), registrar les garanties de recobriment i els plans d'afiliació com a ingressos diferits fins que es presti el servei, i poden deduir fins a 32.000 $ el 2026 sota la Secció 179 per furgonetes de servei d'entre 6.001 i 14.000 lliures de GVWR.
Per què els actors de veu tenen la comptabilitat més estranya de la gig economy
Els ingressos dels actors de veu barregen formularis 1099, pagaments directes que mai generen un formulari fiscal, comissions d'agents del 10% en alguns ingressos però no en tots, i drets residuals que arriben anys després de la sessió. Com gestionen els actors de veu la declaració del Schedule C, la deducció per estudi a casa d'ús exclusiu de la §280A, la depreciació accelerada del 100% en micròfons i equips de cabina, l'exposició fiscal multiestatal i l'únic KPI —hores contractades per audició— que mostra si el negoci funciona.
Comptabilitat i impostos per a artistes de veu: una guia completa
Els actors de veu independents han de pagar un 15,3% d'impost sobre el treball autònom sobre el benefici net del Schedule C, poden deduir un estudi a casa sota la prova d'ús exclusiu, i poden haver de presentar declaracions d'impostos estatals com a no residents pels ingressos residuals originats en estats que mai han visitat.
Plans de saldo en efectiu: Com els propietaris de negocis estalvien més de 200.000 $ anuals més enllà d'un 401(k)
Un pla de saldo en efectiu és un pla de prestació definida qualificat per l'IRS que permet als propietaris de negocis de 45 anys o més afegir de 75.000 $ a 290.000 $ en contribucions de jubilació addicionals abans d'impostos, a més d'un 401(k), amb l'inconvenient d'un compromís de finançament plurianual obligatori i uns costos anuals d'administració actuarial de 2.000 $ a 4.000 $.
Comptabilitat per a professors de música particulars: ingressos diferits, estudis a casa i impostos trimestrals
Els professors de música independents que cobren directament dels alumnes gestionen un negoci de tipus Schedule C subjecte a un impost d'autònom del 15,3%, han de registrar els paquets de lliçons prepagades com a ingressos diferits en lloc d'ingressos, i s'enfronten a un nou llindar de 2.000 $ per al 1099-NEC a partir del 2026.
Arrendar o Comprar Equipament el 2026: Secció 179, Amortització Bonus i Cost Total de Propietat
Amb l'amortització bonus del 100% restaurada permanentment per a equipament posat en servei després del 19 de gener de 2025 i un límit de 2.560.000 $ per a la Secció 179 el 2026, la decisió d'arrendar o comprar ara depèn del cost total de propietat, la programació del flux de caixa i quant de temps mantindràs realment l'equip — no només quina opció obté la major deducció.
Comptabilitat de serveis d'impressió 3D sota demanda: costos reals, taxes de fallada i depreciació
El filament és només el 20-30% del cost real d'una impressió 3D; la depreciació de la màquina, una taxa de fallada del 2-25% i la mà d'obra constitueixen la resta. La Secció 179, combinada amb una depreciació bonificada del 100% sota l'OBBBA, pot permetre que un taller d'impressió per encàrrec dedueixi el cost total d'una nova impressora l'any de la seva compra.