Salta al contingut principal

Mike Thrift

Responsable de màrqueting

La bretxa de percepció en la planificació de la successió: per què el 65% dels propietaris de petites empreses no tenen pla de sortida — i com construir-ne un en què els compradors confiïn

El 40% dels propietaris de petites empreses preveu jubilar-se en 10 anys però el 70% no té cap pla formal de successió i només el 8% està totalment preparat; Revenued constata que el 59% dels successors assumeix que ja existeix un pla mentre que només el 35% dels propietaris en té un — aquesta guia explica la bretxa de 24 punts, els mètodes de valoració, la preparació de llibres nets per a la QofE i un pla de sortida de 12 mesos per deixar el negoci preparat per al finançament.

El Programa de Repartició de Costos de Certificació Orgànica de l'USDA Encara Està Bloquejat: Què Han de Fer les Petites Explotacions Abans del Termini del 31 de Desembre de 2026

L'USDA no ha emès els reemborsaments de 2025 del Programa de Repartició de Costos de Certificació Orgànica a data d'agost de 2026 malgrat l'autorització de juliol al One Big Beautiful Bill — el programa cobreix el 75% fins a 750 dòlars per àmbit per a taxes de sol·licitud, inspecció i equivalència, mentre que els costos de certificació ja superen els 2.800 dòlars. Aquesta guia explica el tractament fiscal de despesa vs. ingrés, el seguiment de comptes a cobrar per àmbit i la llista de verificació per presentar la declaració per complir el termini del 31 de desembre de 2026 mentre l'FSA prioritza els pagaments de 13 milions de dòlars del Bridge Assistance enmig de la parada governamental i les retallades de personal.

Els límits de l'HSA per al 2026 pugen a 4.400 $ i 8.750 $: El manual preinscripció per al petit empresari

La Rev. Proc. 2025-19 de l'IRS augmenta els límits de l'HSA per al 2026 a 4.400 $ per a cobertura individual i 8.750 $ per a cobertura familiar, amb una contribució de recuperació de 1.000 $ per a majors de 55 anys, i eleva les franquícies mínimes dels HDHP a 1.700 $/3.400 $. Aquesta guia explica com les petites empreses han d'actualitzar els plans de cafeteria, els sostres de nòmina i la comptabilitat abans de la inscripció oberta per aprofitar el triple benefici fiscal i evitar sancions per excés de contribució i per incompliment de comparabilitat.

Resultats del primer semestre 2026 d'Adyen: 8038 milions d'euros en volum, taxa reduïda a 16,2 punts bàsics, posant a prova 20 anys de disciplina de preus

Adyen primer semestre 2026: ingressos nets de 1300 milions d'euros (creixement del 19%, 21% a tipus de canvi constant), volum processat de 8038 milions d'euros (creixement del 24%), taxa comprimida a 16,2 punts bàsics després que l'empresa implementés preus escalonats per primera vegada en la seva història de 20 anys —renunciant a aproximadament 48 milions d'euros d'ingressos—, a més de les seves dues primeres adquisicions (Talon.One per 750 milions i Orb per aproximadament 310 milions), amb un marge EBITDA del 49,2%, i amb seguiment línia a línia a través del llibre Beancount públic.

Comptabilitat per a Negocis de Fotografia i Videografia amb Dron: Costos de la Part 107, Assegurances i Amortització de la Flota Simplificada

La certificació FAA Part 107 costa 175 $ per a la prova de coneixements més 5 $ per dron per al registre, l'assegurança de responsabilitat civil per a drons oscil·la entre 500 i 1.500 $ anuals per a una cobertura d'1 milió, mentre que el casc suposa entre el 8 i el 12 per cent del valor de l'aeronau, i el 2026 restaura l'amortització bonus del 100 per cent amb un límit de la Secció 179 de 2,56 milions — aquesta guia mostra com imputar la certificació, registrar l'assegurança prepagada, amortitzar una flota de vida curta, fixar preus per lliurable i gestionar l'impost sobre vendes abans del vostre proper vol.

Comptabilitat de Flotes de Lloguer de Bicicletes Elèctriques: Com Amortitzar un Actiu que Envelleix Ràpid, Capitalitzar Paquets de Bateries i Pressupostar el Cicle de Substitució de 400–900 $

Una flota de lloguer de 10 bicicletes elèctriques costa entre 15.000 i 30.000 $ per llançar-la, però cada bateria intercanviable només dura entre 500 i 1.000 cicles i costa entre 400 i 900 $ substituir-la — sovint en un any amb la utilització del lloguer. Aquesta guia mostra com capitalitzar separadament bicicletes i paquets, amortitzar-los sota la Secció 179 del 2026 i el 100% de bonus depreciation restaurat, conciliar els pagaments nets de l'aplicació amb els ingressos bruts, i fer el seguiment de la utilització i els ingressos per bicicleta per dia abans que arribi la propera onada de bateries.

Illinois acaba de fer permanents els còctels per emportar: normes d'envasament segellat i registres comptables per a bars i restaurants segons la SB 618

La SB 618 d'Illinois fa permanents els còctels per emportar a partir de l'1 de juliol de 2026, exigint envasos a prova de manipulació, etiquetatge de quatre elements, un límit de set dies, lliurament només per empleats i verificació d'edat, amb impost sobre el galonatge basat en ABV i comptabilitat separada al punt de venda per mantenir el canal rendible i preparat per a auditories.

El Test ABC de Nova Jersey Ja És Definitiu: Què Ha de Fer Tota Empresa Que Contracta Autònoms Abans de l'1 d'Octubre

Nova Jersey va adoptar el 5 de maig de 2026 la regulació definitiva del test ABC, efectiva l'1 d'octubre — aplicant el mateix test de tres criteris a les lleis d'atur, salaris i hores, i pagament de salaris. Aprèn com el teletreball i el control per aplicacions canvien l'anàlisi, les sancions per treballador, i una auditoria de sis passos per completar abans de la data límit.

PayPal i Venmo per fi parlen: Què significa el final de Visa+ per als autònoms abans del febrer de 2026

A partir del 19 de febrer de 2026, Visa+ deixa de funcionar per a les transferències de PayPal i Venmo i se substitueix per pagaments directes amb número de telèfon que es desplegaran a partir del novembre de 2025. Amb el llindar de 1099-K baixant a 600 $ el 2026, els autònoms han d'etiquetar correctament les transferències entre aplicacions, conciliar el brut versus el net per plataforma i separar els fluxos de negoci dels personals per evitar comptar els ingressos dues vegades.

Comptabilitat de Co-Amfitrió per a Lloguers de Curta Durada: Com Reconciliar 1099-K Reportats Doblement Sense Sobrecostar Ingressos

Airbnb reporta l'import brut de la reserva al 1099-K del propietari i la seva part com a co-host de nou al seu 1099-K — així que si beha en $80,000 de reserves reals, l'IRS pot veure $96,000. Aquesta guia explica els canvis de l'OBBBA de 2026 ($20,000 i 200 transaccions per a 1099-K, $2,000 per a 1099-NEC), el formulari que hauria de rebre i el mètode de comptabilitat de pla d'actius per reconciliar el brunt enfront del net sense sobreinformar ingressos.

El Llindar de 1099-NEC de 2.000 $ per al 2026: W-9, Retenció Addicional i el Manual de Proveïdors que Et Manté Sense Multes

Per als pagaments fets l'1 de gener de 2026 o després, el llindar federal de declaració de 1099-NEC/1099-MISC va pujar de 600 $ a 2.000 $ segons la P.L. 119-21 — però els drets d'autor (10 $), els ingressos bruts d'advocats (600 $) i la retenció addicional sobre qualsevol quantitat retinguda no canvien. Aquí tens el flux de treball d'alta de proveïdors i de W-9 que evita multes en qualsevol cas.

Resultats del Q2 2026 d'Airbnb: ingressos de 3.600 M$ (+17%) i benefici net de 816 M$ superen les expectatives i posen a prova l'apalancament de màrqueting

Els ingressos del Q2 2026 d'Airbnb van augmentar un 16,5% fins als 3.600 M$ i el benefici net va créixer un 27% fins als 816 M$, però vendes i màrqueting van saltar un 26,6% — una anàlisi de partida doble de l'apalancament operatiu, la taxa d'intermediació del ~16% i els 12.200 M$ en fons de clients darrere del pic estacional del balanç.