Salta al contingut principal

Mike Thrift

Responsable de màrqueting

L'exempció de BOI de la FinCEN encara no és llei: què asseguraria la Llei H.R. 425 per a la vostra SL

La regla final provisional de la FinCEN de març de 2025 eximeix les SL i corporacions nacionals d'informar sobre la BOI, però la mesura viu en una regulació; la Llei H.R. 425 la codificaria en un estatut. Aquesta guia explica qui està exempt actualment, qui encara ha de presentar declaracions (empreses informants estrangeres) i quina comptabilitat cal mantenir mentre el Congrés decideix.

La Regla de Càrrecs Operatius de la SB 606 de Florida: Què han de Divulgar els Restaurants a Menús, Factures i Rebuts a partir de l'1 de juliol de 2026

La SB 606 de Florida entra en vigor l'1 de juliol de 2026 i redefineix la divulgació de càrrecs de restaurant: tots els càrrecs operatius obligatoris — càrrecs de servei, propines automàtiques, càrrecs de lliurament i recàrrecs de targeta — s'han de mostrar als menús, contractes i aplicacions de comanda amb una lletra conforme, a la cara de la factura i com a tres línies separades al rebut per a propina, càrrec operatiu i impost de vendes. Apreneu què compta com a càrrec operatiu, on es divulgar i com registrar cada línia correctament.

La deducció mínima de QBI de 400 $ de l'OBBBA: com les microempreses amb menys de 2.000 $ de benefici superen el tipus del 20 % el 2026

Per als exercicis fiscals que comencen el 2026, l'OBBBA fa permanent la deducció del 20 % dels ingressos qualificats d'empresa, amplia el rang d'implementació gradual per a casats en conjunt a 394.600 $–544.600 $ i afegeix un mínim de 400 $ per als contribuents amb més de 1.000 $ de QBI — de manera que un benefici de 1.500 $ genera 400 $ en lloc de 300 $.

QuickBooks presentarà automàticament tots els impostos de nòmina l'1 de juliol de 2026: què perds (i guanyes) quan desapareix la presentació manual

A partir de l'1 de juliol de 2026, QuickBooks Workforce i QuickBooks Online Payroll pagaran i presentaran automàticament tots els impostos de nòmina que tinguis configurats — 941, 940, retencions estatals i SUTA — sense opció de desactivar els impostos automàtics. Descobreix quins dipòsits i formularis es veuen afectats, com el moment del dèbit bancari afecta el flux de caixa, per què és important la posada al dia única de FUTA de l'1 de juliol, i la comptabilitat de partida doble que manté els passius ajustats als dèbits i les declaracions presentades.

El teu recàrrec del 10 % va expirar el 24 de juliol — però els teus llibres no: Guia per a petits importadors sobre la caducitat de la Secció 122 i els 23.700 milions de dòlars en devolucions IEEPA

El recàrrec del 10 % de la Secció 122 va expirar el 24 de juliol de 2026 després de 150 dies i va ser substituït per aranzels de la Secció 301 del 10-12,5 %; el portal CAPE de la CBP ja ha pagat 23.700 milions dels aproximadament 166.000 milions estimats en devolucions IEEPA — aprèn a remodelar el cost desembarcat per SKU, fer el seguiment de les recuperacions a nivell d'entrada i evitar comptabilitzar les devolucions com a ingressos massa aviat.

Resultats de Shopify del Q2 2026: 115.600 milions de dòlars de GMV impulsen un creixement dels ingressos del 34% i un marge de flux de caixa lliure del 18%

Shopify Q2 2026: 3.583 M$ d'ingressos (+34% interanual) sobre 115.600 M$ de GMV, 488 M$ de benefici operatiu i un marge de flux de caixa lliure del 18%; 1.250 M$ de guanys d'inversions eleven el benefici net a 1.500 M$ — seguits mitjançant un llibre major públic de Beancount.

Resultats de Spotify del Q2 2026: 300 milions de subscriptors Premium i un marge brut rècord del 33,4% davant d'una previsió de 670 M€ per al Q3

Spotify Q2 2026: 4.777 M€ d'ingressos (+14% interanual), 300M de subscriptors Premium, un marge brut rècord del 33,4% i 655 M€ d'ingressos operatius; un benefici net de 545 M€ davant d'una pèrdua de 86 M€ l'any anterior — seguit mitjançant un llibre Beancount públic.

La bretxa de percepció en la planificació de la successió: per què el 65% dels propietaris de petites empreses no tenen pla de sortida — i com construir-ne un en què els compradors confiïn

El 40% dels propietaris de petites empreses preveu jubilar-se en 10 anys però el 70% no té cap pla formal de successió i només el 8% està totalment preparat; Revenued constata que el 59% dels successors assumeix que ja existeix un pla mentre que només el 35% dels propietaris en té un — aquesta guia explica la bretxa de 24 punts, els mètodes de valoració, la preparació de llibres nets per a la QofE i un pla de sortida de 12 mesos per deixar el negoci preparat per al finançament.

El Programa de Repartició de Costos de Certificació Orgànica de l'USDA Encara Està Bloquejat: Què Han de Fer les Petites Explotacions Abans del Termini del 31 de Desembre de 2026

L'USDA no ha emès els reemborsaments de 2025 del Programa de Repartició de Costos de Certificació Orgànica a data d'agost de 2026 malgrat l'autorització de juliol al One Big Beautiful Bill — el programa cobreix el 75% fins a 750 dòlars per àmbit per a taxes de sol·licitud, inspecció i equivalència, mentre que els costos de certificació ja superen els 2.800 dòlars. Aquesta guia explica el tractament fiscal de despesa vs. ingrés, el seguiment de comptes a cobrar per àmbit i la llista de verificació per presentar la declaració per complir el termini del 31 de desembre de 2026 mentre l'FSA prioritza els pagaments de 13 milions de dòlars del Bridge Assistance enmig de la parada governamental i les retallades de personal.

Els límits de l'HSA per al 2026 pugen a 4.400 $ i 8.750 $: El manual preinscripció per al petit empresari

La Rev. Proc. 2025-19 de l'IRS augmenta els límits de l'HSA per al 2026 a 4.400 $ per a cobertura individual i 8.750 $ per a cobertura familiar, amb una contribució de recuperació de 1.000 $ per a majors de 55 anys, i eleva les franquícies mínimes dels HDHP a 1.700 $/3.400 $. Aquesta guia explica com les petites empreses han d'actualitzar els plans de cafeteria, els sostres de nòmina i la comptabilitat abans de la inscripció oberta per aprofitar el triple benefici fiscal i evitar sancions per excés de contribució i per incompliment de comparabilitat.

Resultats del primer semestre 2026 d'Adyen: 8038 milions d'euros en volum, taxa reduïda a 16,2 punts bàsics, posant a prova 20 anys de disciplina de preus

Adyen primer semestre 2026: ingressos nets de 1300 milions d'euros (creixement del 19%, 21% a tipus de canvi constant), volum processat de 8038 milions d'euros (creixement del 24%), taxa comprimida a 16,2 punts bàsics després que l'empresa implementés preus escalonats per primera vegada en la seva història de 20 anys —renunciant a aproximadament 48 milions d'euros d'ingressos—, a més de les seves dues primeres adquisicions (Talon.One per 750 milions i Orb per aproximadament 310 milions), amb un marge EBITDA del 49,2%, i amb seguiment línia a línia a través del llibre Beancount públic.